Cengiz;” Galatasaray siyaset üstü! “

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, sarı-kırmızılı kulübün siyaset üstü bir kurum olduğunu hatırlatarak, “Galatasaray’ı siyasetin çıkmaz labirentlerine kimse sokmasın” dedi.

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, Divan Kurulu’nda CHP İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu’na yönelik destek içerikli konuşmasına değindi. Cengiz; Galatasaray’ın siyaset üstü bir kurum olduğunu, “Galatasaray’ı siyasetin çıkmaz labirentlerine kimse sokmasın” ifadelerini kullandı.

Cengiz, “Şimdi tepkilerin bilincindeyiz. Öncelikle şunu ifade etmek istiyorum. Bunu lütfen not alın. İsim vererek söylüyorum. Ekrem İmamoğlu da Binali Yıldırım da bizimdir. Yine açık söylüyorum. Bizim siyasetimiz Galatasaray’dır. Tarihimiz Galatasaray’dır, tarikatımız Galatasaray’dır. Bu bağlamda ilahiler de bizim, İzmir Marşı da bizim, mehter de bizim semah da bizim. Biz Türkiyeyiz. Biz Türkiye’nin diğer spor kulüpleri gibi çimentosuyuz, harcıyız”diye konuştu. 

"Bu konuşmaların yeri Galatasaray'ın resmi kürsüleri değildir" 

Kişisel olarak herkesin değişik siyasi görüşleri olabileceğini kaydeden Cengiz, “Biz biraz önce söylediğimiz gibi tümüne sahip çıkarız ama hiçbiri Galatasaray’ın resmi kürsülerinden ifade yeri değildir. Bu bağlamda o arkadaşımız kendi kişisel görüşlerini beyan etmiştir. Bu Galatasaray’ın duruşunu yürüyüşünü bağlamaz. Galatasaray bir bağlamda siyaset üstüdür, siyasetin dışındadır. Lütfen istirham ediyorum. Galatasaray’ı siyasetin çıkmaz labirentlerine kimse sokmasın. Ben bunu bütün spor kulüpleri için diliyorum. Biz bir sivil toplum örgütüyüz. Bütün insanları bütün Türkiye’yi temsil ediyoruz” ifadelerini kullandı. 

“Üyelerden ricam konuşurken çok dikkatli olmaları” 

"Kulüp içindeki sorunlar ve Galatasaray Florya’dan yönetiliyor” iddialarının hatırlatılması üzerine de Cengiz, şunları söyledi: 

“Tabi uç laflar oluyor değerli arkadaşlar. Biz bize oy verenlerin de vermeyenleri de temsil ediyoruz, onların da başkanıyız. O tip şeyler olduğuna ben ihtimal vermek istemiyorum. Bizim görevimiz birleştirmek, bütünleştirmek, ayrıştırmak, ötekileştirmek değil. Herkese saygı duyuyorum. Sorumluluk bilincinde Galatasaray’ın kürsüsü çok ağır bir kürsüdür çok değerli bir kürsüdür. Tüm spor kulüplerinin de öyle. Benim üyelerden ricam konuşurken çok dikkatli olmaları, toplumu ve Galatasaray’ı ayrıştırıcı ve birbirine düşürücü sözcüklerden imtina etmeleri şiddetli rica ediyorum.” 


Cengiz, Galatasaray’ın siyaset üstü bir kurum olduğunu ileri sürsede, Galatasaray Divan Kurulu’nda CHP İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu’na destek amaçlı konuşmaya divan kurulunda büyük alkış almasını gözardı etti. 

Kaynak: Haber 7

11 Mayıs 2019 - SporYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.İstanbul Markaları

Mercek Haber, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (530) 912 22 78
Reklam bilgi


Anket Bize öğretilen tarihimizin doğru olduğuna inanıyor musunuz?