AK Partili başkandan geç kalmış karar!

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, YSK'nın İstanbul kararına tepki göstererek 'Her şey çok güzel olacak' mesajı paylaşan sanatçılarla ilgili geç kalmış bir karar aldı.

Büyütmek için resme tıklayın

Arı, 'Her şey çok güzel olacak' propagandasına katılan sanatçılarla ilgili şu açıklamayı yaptı: "En ufak bir programda sahne alamayacaklarını Nevşehir Belediye Başkanı olarak tamamen 'kanaat özgürlüğüm' çerçevesinde ilan ediyorum" dedi.

Nevşehir Belediye Başkanı Rasım Arı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada YSK'nın İstanbul seçimlerini iptal etmesinin ardından 'Her şey çok güzel olacak' mesajı paylaşan sanatçılar için "En ufak bir programda sahne alamayacaklarını Nevşehir Belediye Başkanı olarak tamamen 'kanaat özgürlüğüm' çerçevesinde ilan ediyorum" ifadelerini kullandı.

Arı,açıklamasında şunları kaydetti: "Milletimizin milli ve manevi değerleriyle sorun yaşayan, yeri geldiğinde terör örgütü propagandası yapan 15 Temmuz hain gecesinde ortalara çıkamamış, Berkinleri her durumda anıp da Yasinleri Erenleri asla anmayan, gezide çapulcularla bir ve beraber olarak vandallığa destek olan ve ülkenin bekası söz konusu olduğunda devamlı kaçak güreşmiş fakat YSK kararının hemen ardından aniden aslan kesilen Kendilerini sanatçı olarak addedip 'milli ve manevi toplum öncülüğü' rollerini hiçe sayan 'şahısların' bu dakikadan itibaren şehrimde tarafımızdan düzenlenecek olan en ufak dahi olsa bir programda sahne alamayacaklarını Nevşehir Belediye Başkanı olarak tamamen 'kanaat özgürlüğüm' çerçevesinde ilan ediyorum"

Başkanın bu kararı sosyal medyada olumlu kaerşılanırken, birçok sosyal medya kullanıcı da kararın çok geç alındığını, yıllar öncesinden alınması gerektiğini ifade ettileri. Diğer AK Partili belediyelerin de aynı hassasiyeti göstermeleri gerektiği üzerinde hemfikir olan sosyal medya kullanıcıları Rasim Arı'nın kararını deç kalmış, ancak doğru bir karar olarak değerlendirdi.

10 Mayıs 2019 - SiyasetYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İstanbul Markaları

Mercek Haber, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (544) 375 03 30
Reklam bilgi

Anket Bize öğretilen tarihimizin doğru olduğuna inanıyor musunuz?