Erdoğan karşıtı zihniyet iyice zıvanadan çıktı!

Son günlerde “darbe”, “ülke batsın ama yeter ki Erdoğan’dan kurtulalım” gibi söylemlere Levent Gültekin, Ahmet Şık, ve CHP’li vekil Nurhayat Altaca Kayışoğlu da katıldı.

Büyütmek için resme tıklayın

İstanbul’da 31 Mart seçimlerinde yapılan usulsüzlükler nedeniyle, Yüksek Seçim Kurulu tarafından İstanbul'da seçimlerin yenilenmesi yönündeki karara skandal tepkiler gelmeye devam ediyor. Kurulduğundan bu yana hep vesayet odaklarıyla işbirliği yapan CHP ve bu zihniyete sahip sözde sanatçı, vekiller, gazeteci ve yazarlardan peş peşe skandal açıklamalar geliyor.

Duyanların, bu kadar da olmaz dedirten sözleri AK Parti cenahından büyük bir tepkiye neden oluyor. Toplumsal gerginliği daha da artıran bu açıklamalar ülkenin iç barışını ve huzurunu tehdit etme noktasına geldi.

Son günlerde “darbe”, “ülke batsın ama yeter ki Erdoğan’dan kurtulalım” gibi söylemlere Levent Gültekin, Ahmet Şık, ve CHP’li vekil Nurhayat Altaca Kayışoğlu da katıldı.

Levent Gültekin, katıldığı bir programda adama; (Başkan Erdoğan’ı kastederek) ağzının payını verecek haysiyetli bir adam yok mu bu ülkede. Ülke de batsa artık umurumda değil” ifadelerini kullanarak içinde bulundukları kin ve nefreti bir kez daha açığa çıkardılar.

Levent Gültekin’in kin ve nefret içerikli ifadeleri şöyle: “Ülkede batsa artık umurumda değil. Tek zoruma giden vaka bu adama (Başkan Erdoğan’ı kastederek) ağzının payını verecek haysiyetli bir adam yok mu bu ülkede. Yok mu yani? Bu adama sen kimsin bu ülkeyi rehin aldın diyecek bir Allah’ın kulu çıkmayacak mı? Bu adama, hadi oradan diyecek biri çıkmayacak mı muhalefetten”

Ahmet Şık ise terör örgütü PKK ile yeni bir çözüm sürecinin yapılacağını, ancak bu çözüm sürecinin Erdoğan asla olamayacağını söyledi. Şık yeni çözüm sürecini muhalefetin gerçekleştireceğini iddia ederken AK Parti Hükümetinin en kısa zamanda yok olacağını iddia etti.

Ahmet Şık’ın skandal açıklamaları ise şöyle: “ AKP ile tekrar çözüm süreci olamaz. Bunu herkes görmeli. Ancak bunun müzakere masasının tekrar kurulmayacağı anlamına gelmez. Ben inanıyorum, o masa tekrar kurulacak. ( PKK Terör Örgütü ile masaya oturmayı kastediyor) Ancak Erdoğan ile değil. En kısa zaman oluşacak yeni iktidar bloğu ile olacak. “

CHP’li vekil Nurhayat Altaca Kayışoğlu ise hezeyanlarını çok ötelere taşıyarak alenen AK Parti Hükümetini ve Başkan Erdoğan’ın darbe ile devrileceğini söyledi. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde sarf ettiği o skandal sözlerde şunları söyledi:” Kaynayan kazan taşmaz mı? Sandıkları aşmaz mı? Seçmenin oyunu yok sayan “darbeyle “ karşılaşmaz mı?"

MERCEKHABER GAZETESİ

09 Mayıs 2019 - SiyasetYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İstanbul Markaları

Mercek Haber, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (544) 375 03 30
Reklam bilgi

Anket Bize öğretilen tarihimizin doğru olduğuna inanıyor musunuz?