Bu ülkede mescitler yok ediliyor!

Müsteqil.az adlı Azerbaycan haber sitesinde yer alan bir habere göre Çin'in Uygur Muxtar Bölgesinde yirmiden fazla mescit ve İslam'a ait muhtelif eser tamamıyla veya kısmen tahrip edildi.

Büyütmek için resme tıklayın

Yıllardır Uygur Türklerine yönelik zulmü ile bilnen Uygur Muxtar Bölgesi yine Çin'in başka bir zulmü ile gündemde.

Haritalardaki 100 caminin ve tapınağın uydu görüntüleri kontrol edildi.İncelenen 91 bina arasında, İmam Asım Hanlığı ya da Tekeyan Çölü'nde Hotan kenti yakınında olanlar da dahil olmak üzere 2 önemli tapınağın, Tekeyan Çölü'ndeki Hotan kenti yakınında olanlar da dahil olmak üzere 2 önemli kutsal alanın yanı sıra, uzak bölgelerden gelen hacılar tarafından da yoğun olarak ziyaret edildiği tespit edildi.

Jaffar Sadiq pyezid'in kutsal bölgelerinin 2016-2018 döneminde tahrip edildiği belirlendi. Fotoğraflardan 15 caminin ve 2 tapınağın tamamen yıkıldığı açıktır. Diğer hasarlı camilerin dumbları, minareleri veya avluları sökülmüştür.

09 Mayıs 2019 - DünyaYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İstanbul Markaları

Mercek Haber, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (544) 375 03 30
Reklam bilgi

Anket Bize öğretilen tarihimizin doğru olduğuna inanıyor musunuz?