Bu açıklamayı AK Partili siyasetçi yapsa kıyamet kopardı!

PKK'nın sözcüsü bir TV'ye çıkan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Anayasa'nın 2. ve 3.Maddelerinin değiştirilebileceğini ifade eden sözler sarf etti.

Video için play'e tıklayın

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, IMC TV'de 2015 yılında katıldığı bir canlı yayında sarfettiği sözler bugün kamuoyunda gündeme oturdu.

Kılıçdaroğlu, PKK'nın yayın organı İMC TV'de Anayasanın 2. ve 3. maddelerinin kaldırılabileceğini söyledi.Kılıçdaroğlu'nun açıklaması şöyle: "YÖK'ü kaldıralım.Seçim yasasını değiştirelim.Anayasayı değiştirelim." dedi. " Kendisine 2. ve 3. maddelerin değiştirilmesi hakkında düşünceleri sorulduğunda ise:" Tabi...söyledik bütün bunları. Buyurun gelin yapalım bunları..." ifadeleriyle Anayasa'nın değiştirilemez, değiştirilmesi dahi teklif edilemez maddelerinin değiştirilebileceğini söyledi.

Sosyal medya kullanıcıları, Kılıçdaroğlu'nun bu ifadelerini sarf ettiği videoyu paylaşarak eleştirilerde bulundu.

ANAYASANIN 2. VE 3. MADDELERİ NELERİ İÇERİYOR?

Anayasa`nın 3. Maddesi : Devletin Bütünlüğü, Resmi Dili, Bayrağı, Milli Marşı ve Başkenti Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir. Bayrağı, şekli kanununda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır. Milli marşı "İstiklal Marşı" dır. Başkenti Ankara'dır.

08 Mayıs 2019 - SiyasetYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (544) 375 03 30
Reklam bilgi

Anket Bize öğretilen tarihimizin doğru olduğuna inanıyor musunuz?