"Türkiye bölgeye çıkmamak üzere geldi"

Alman dergisi "Der Spiegel'de" çıkan bir analiz haberde, Türkiye'nin Suriye'deki toprakları kendi ülkesine ilhak etmeyi düşündüğünü ileri sürdü.

Büyütmek için resme tıklayın

Suriye sınırımız boyunca oluşturulmak istenen terör koridoru ve ardından küresel aktörlerin hayali olan "Arz-ı Mevud", Vaad edilen Topraklar'a ulaşma gayesine engel olmak üzere geçtiğimiz yıllarda bölgesindeki terör örgütleri PKK-YPG-PYD'ye yönelik gerçekleştirdiğimiz operasyonlarla ilgili Alman "Der Sğiegel'den" ilginç yorum geldi.

Türkiye'nin Hatay'ı topraklarına katma sürecini hatırlatan dergi, "Hatay'da Türkler azınlıktı. Fransa bölgeyi Türkiye'ye bıraktıktan sonra Ankara bölgenin demografik yapısını değiştirerek Hatay'ı turkuvaza çevirdi. Şimdi aynı durum Afrin ve diğer bölgeler için de söz konusu olabilir." ifadelerine yer verdi.

Türkiye topraklarının 1920 yılına ait haritasını da okurlarıyla paylaşan dergi, Türkiye'nin bölgeye "çıkmamak üzere" geldiğini iddia etti.

Arap ülkelerde, duvar resimlerinde "Araplar ve Türkler kardeştir" yazıları...

Dergi; Türkiye'nin kuzeyindeki tüm okulların Türkiye'de tanınmasını ve mezunların Türk üniversitelerine kolayca başvurabilmelerini, bölgede büyüme eğiliminin sonucu oladuğu varsayımında bulunuyor. 

Der Spiegel Dergisi'ndeki haber analizde şu ifadelere yer verildi:

"4 Ağustos 2016 tarihinde, Türk Hükümeti askeri “Kalkan Fırat” adlı operasyonunubaşlattı.Türk ordusu Suriye topraklarına girdi.  

2017 yılının Mart ayında, Türkiye Başbakanı Binali Yıldırım resmen saldırının sona erdiğini ilan etti, ancak Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyindeki fethedilen toprakların uzun vadeli işgalini planladığı açıkça görülüyor. Bir Türk postanesinin açılması bunun ispatlarından sadece bir tanesidir.

60.000'den fazla nüfusu ile Türkiye'nin kontrolü altındaki en büyük şehir olan El-Bab'da, kız ve erkek çocuklar, bu okuldan bu yana birinci sınıftan itibaren ilk yabancı dil olarak Türkçe öğreniyor - örneğin, bir Türk'ün ardından olan Büyük Bülent Albayrak ilkokulunda Bu yılın başlarında el-Bab mücadelesinde İD tarafından öldürülen isim subay. Türk devletinin son aylarda El-Bab'da yeniden inşa ettiği on okuldan biri.

Türkiye bölgesi büyümeye devam edebilir."

İŞTE DERGİNİN PAYLAŞTIĞI VE HAZIMSIZLIĞINI GÖSTEREN GÖRÜNTÜLER...!

24 Nisan 2019 - DünyaYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İstanbul Markaları

Mercek Haber, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (544) 375 03 30
Reklam bilgi

Anket Bize öğretilen tarihimizin doğru olduğuna inanıyor musunuz?