24. Sadri Alışık Oyuncu Ödülleri Açıklandı.

Türkiyede tiyatro-sinema dallarında en uzun soluklu ve sadece oyuncu ödülleri veren tek organizasyon olan Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödüllerinin adayları belli oldu.

Büyütmek için resme tıklayın

 Sadri Alışık Oyuncu Ödüllerinin 24.sü  bu yıl  Anadolu Efes HDI Sigorta ve Beşiktaş Belediyesinin katkılarıyla 6 Mayıs 2019 Pazartesi günü MKM Attila İlhan Salonunda gerçekleşecek.

  24. Sadri Alışık Oyuncu Ödüllerinde İstanbul Devlet Tiyatrosu, “80 Günde Devri Alem” oyunu ile Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu adayı (Cem Zeynel Kılıç) ve “Hırçın Kız” oyunu ile Yılın En Başarılı Erkek Oyuncu adayı (Hakan Meriçliler) olurken “Bir Peri Masalı Radyum Kızları” oyunu ise Seçici Kurul Özel Ödülü aldı.

   Türkiye’de tiyatro-sinema dallarında en uzun soluklu ve sadece oyuncu ödülleri veren tek organizasyon olan Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri”nin adayları belli oldu.  Sadri Alışık Oyuncu Ödüllerinin 24.sü  bu yıl  Anadolu Efes, HDI Sigorta ve Beşiktaş Belediyesi’nin katkılarıyla, 6 Mayıs 2019 Pazartesi günü MKM Attila İlhan Salonu’nda gerçekleşecek.

   Aday gösterilen ve kazanan sanatçılarımız şöyle:

   22 Kasım 2018 Perşembe günü Gökhan Kocaoğlu’nun rejisiyle prömiyer yapan Jules Verne’nin eserinden uyarlanan “80 Günde Devr-i Alem”,  oyunuyla Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu Adayı Cem Zeynel Kılıç olurken, 11 Ekim 2018 tarihinde Yücel Erten rejisiyle prömiyer yapan Shakespeare imzalı Hırçın Kız” oyunuyla Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu Adayı Hakan Meriçliler oldu.

   3 Ekim 2018 tarihinde Laçin Ceylan rejisiyle prömiyer yapan Karden Kasaplar imzalı “Bir Peri Masalı Radyum Kızları” oyunuyla Çiğdem Aygün, Deniz Danışoğlu, Ebru Terzi, Esra Balaban, Ezgi Erdilek, Gamze Cankara, Merve Şeyma Zengin, Refiye Genç, Sena Başdoğan, Tuğçe Aksum Seçici Kurul Özel Ödülünü kazandı. 

 

80gnsadri.jpg

radyumk%C3%ACzlar%C3%AC.jpg

16 Nisan 2019 - Kültür-SanatYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (544) 375 03 30
Reklam bilgi

Anket Bize öğretilen tarihimizin doğru olduğuna inanıyor musunuz?