Türk halkı Çavuşoğlu'nun hadsiz Fransız'a haddini bildirmesini ayakta alkışladı!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, NATO Parlamenter Asamblesi 99. Rose-Roth Semineri ve Akdeniz Orta Doğu Özel Grubu Ortak Toplantısı'nda yaptığı konuşmada Fransız Parlamenter Sonia Krimi'nin ukala sorusuna sert yanıt verdi.

Video için play'e tıklayın

Yıllardır Batı ve Küresel aktörler tarafından, itilip-kakılan,horlanan, sömürülen, emir verilen ve tepeden bakılanTürkiye Cumhuriyeti, son 16 yıldır Erdoğan liderliğinde kabuk değiştirdi. Başkan Erdoğan başta olmak üzere üst düzey kabine arkadaşlarından Mevlüt Çavuşoğlu, Süleyman Soylu; Ülkemize ahkam kesen, ayar vermeye çalışan Batılı siyasetçilerine anladıkları dilde yanıt vermesi halkın büyük takdirini görmektedir.

adsiz.png?

Son yıllarda başta BM, NATO olmak üzere farklı uluslararası toplantılarda ülkemizi ve siyasetçilerimize yönelik onur kırıcı söylem ve eylemlere karşı dik duran ve bu tavırları söyleyenlere haddini bildiren açıklamalara bugün bir yenisi daha eklendi.

Bu seferki kahramanımız Dışişleri Bakanı'mız Mevlüt Çavuşoğlu oldu. Çavuşoğlu,NATO Parlamenter Asamblesi 99. Rose-Roth Semineri ve Akdeniz Orta Doğu Özel Grubu Ortak Toplantısı'nda, Fransız Parlamenter Sonia Krimi'nin ukala sorusuna öyle bir yanıt verdi ki izleyenlere "helal olsun" dedirtti!

İŞTE ÇAVUŞOĞLU'NUN O İFADELER.İ

"Fransa gibi ülkeler bir şeye alışmıştır. Hep patronluk taslayacaklar, hep başka ülkeleri eleştirecekler, aşağılayacaklar. Türkiye tarafından ya da başka bir ülke tarafından eleştiri geldiği zaman da şok olacaklar.

Uluslararası hukuk konusunda Türkiye'ye ders vermeye çalışıyorsunuz. Burada benim söylediğime bile tahammül göstermiyorsunuz ama Macron'un aldığı karar Fransa Anayasa Mahkemesi'nin aldığı kararlarla çelişmiyor mu? Çelişiyor. AİHM'nin kararlarıyla çelişiyor mu? Çelişiyor. Geçmişte yer alan bir olayı soykırım olarak tanımlamak siyasilerin görevi mi?

BM kararlarını okudunuz mu? Siz siyasiler tarihle ilgili olaylar hakkında karar vermeyi kendinizde hak olarak görüyorsunuz. Hangi bilgiyle bu konuda net karar veriyorsunuz? Bunun sebebi popülizmdir, sizin başkanınız da popülizme yenilmiştir.

Soykırım konusunda Türkiye'ye ders verecek son ülke Fransa'dır. Fransa önce kendi tarihine baksın tepeden ders vermeye bakmasın. Cezayir’de, Fransa’da olanları unutmadık.

 Siz kendinizi üstün görmeye devam edin ama size haddinizi bildirmeye devam edeceğiz."

12 Nisan 2019 - GündemYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (544) 375 03 30
Reklam bilgi

Anket Bize öğretilen tarihimizin doğru olduğuna inanıyor musunuz?