11 Nisan sıradan bir kurtuluş mücadelesi değildir

Şanlıurfa Dayanışma Derneği Başkanı Av. Müslüm Kayacan, Şanlıurfa’nın Düşman İşgalinden Kurtuluş Yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda, “11 Nisan sıradan bir kurtuluş mücadelesi değildir” dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Şanlıurfa Dayanışma Derneği Başkanı Av. Müslüm Kayacan, Şanlıurfa’nın Düşman İşgalinden Kurtuluş Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. 99 yıl önce kazanılan zaferin inanç, azim, birlik ve beraberlik ruhu olduğunu belirten Kayacan, “11 Nisan sıradan bir kurtuluş mücadelesi değildir” dedi.

Başkan Müslüm Kayacan’ın, Şanlıurfa’nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 99. Yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesaj şöyle:

“11 Nisan Urfa’nın kurtuluşunun 99. Yıl dönümü münasebetiyle; Başta Kurtuluş Mücadelemizde şehadet şerbeti içen şanlı ecdadımız olmak üzere, kurtuluş mücadelesine destek veren tüm gazilerimiz ve Urfa halkını saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.

11 Nisan mücadelemiz sıradan bir kurtuluş mücadelesi değildir. Düzenli ordu olmadan yerel halk tarafından, kıt imkânlarla verilen kutsal bir mücadeledir. Kendi öz toprağında azınlık duruma düşürülmeye çalışılan bir milletin düzenli bir ulusal orduya karşı yazmış olduğu bir destandır.

Bu destanı yazan ecdadın torunları olarak bize düşense, bu destanı yaşatmak ve gelecek nesillere doğru şekilde aktarmaktır. Bir milletin güçlü ve bağımsız olması için gerekli olan unsurlar; İnanç, Azim, Birlik ve Beraberlik ruhudur. Bu durum Urfa’nın İl ve ilçe halkları tarafından 11 Nisan 1920’de kanıtlanmıştır.

Elde edeceğimiz başarılara inandığımız, azimle çalışacağımız, birlik ve beraberliğimizin daim olacağı nice huzurlu ve mutlu günler görmek dileğiyle...

11 Nisan Urfa’nın Kurtuluşu Kutlu Olsun…”

10 Nisan 2019 - GündemYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (544) 375 03 30
Reklam bilgi

Anket Bize öğretilen tarihimizin doğru olduğuna inanıyor musunuz?