Vodafone 14.İstanbul Yarı Maratonu için Geri Sayım Başladı!

VODAFONE 14. İSTANBUL YARI MARATONU İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI İSTANBUL BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI IŞTIRAKI SPOR İSTANBUL TARAFINDAN DÜZENLENEN İSTANBUL YARI...

Büyütmek için resme tıklayın

VODAFONE 14. İSTANBUL YARI MARATONU İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

İSTANBUL BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI IŞTIRAKI SPOR İSTANBUL TARAFINDAN DÜZENLENEN İSTANBUL YARI MARATONU 7 NISAN 2019 PAZAR GÜNÜ KOŞULACAK. DÜNYANIN EN IYI 10 MARATONUNDAN BIRI OLAN VE BU YIL 14. KEZ START ALACAK YARI MARATON YAKLAŞIK 100 ÜLKEDEN 10 BIN ÇIPLI KOŞUCUYU BIR ARAYA GETIRECEK.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul tarafından Vodafoneun isim sponsorluğunda düzenlenecek Vodafone 14. İstanbul Yarı Maratonu 7 Nisan 2019 Pazar günü 100 ülkeden 10 bin sporcuyu Gel Beraber Koşalım sloganı ile bir araya getirecek. Etkinliğin basın toplantısı Sepetçiler Kasrında İBB Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ Spor İstanbul Genel Müdürü Abdulhalim Aksu Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintımar ve Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoyun katılımıyla gerçekleşti.

GÜMÜŞDAĞ: HERKESI YARI MARATONA BEKLIYORUZ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ 7 Nisanda düzenlenecek Vodafone İstanbul Yarı Maratonuna tüm İstanbulluları davet ederek İlkbahardan yaza girerken böyle güzel bir mevsimde güzel bir havada herkesi yarı maratona bekliyoruz. Her sene daha fazla sporcu daha fazla katılımcı görmek istiyoruz dedi.

Maratonların şehrin tanıtımı açısından çok önemli rol oynadığının altını çizen Gümüşdağ Şehir maratonları tüm dünyada gelişmiş ülkelerde şehrin vizyonu ve dünyaya tanıtımı anlamında elçilik görevi üstlenen ve spor sağlık ve turizm kültürüne katkıda bulunan önemli bir araç. Bizim organizasyonlarımız da aynı misyona hizmet ediyor. Vodafone İstanbul Yarı Maratonu bu sene Gel Beraber Koşalım söylemiyle tüm İstanbulluları harekete spora sağlığa davet ediyor. Yarı Maraton birkaç yıldır Sağlık İçin Koş temasını destekleyerek devam ediyor diye konuştu.

AKSU: VODAFONE İSTANBUL YARI MARATONUNU DAHA YUKARILARA TAŞIYACAĞIZ

Spor İstanbul Genel Müdürü Abdulhalim Aksu dünyanın en iyi 10 yarı maratonu arasında yer alan Vodafone İstanbul Yarı Maratonuna katılımın her geçen yıl arttığını kaydederek Maraton 40a yakın kuruluşla yaklaşık 3 bin personel ve 500 gönüllüyle birlikte aylar süren çalışmaların sonunda gerçekleştirilen bir organizasyon. İstanbulun marka bir organizasyonu. İnşallah önümüzdeki senelerde bunu daha yukarılara taşıyacağız. Bu sene 100e yakın ülkeden 10 bin sporcuyla parkura çıkıyor olacağız. Son 10 günlük kayıt süremiz devam ediyor. Beşiktaş Meydanı ve Bağdat Caddesindeki stantlarımızın yanı sıra web sitemiz üzerinden de vatandaşlarımız kayıtlarını gerçekleştirebilir dedi.

Aksu Vodafone İstanbul Yarı Maratonunun Sıfır Atık projesini de desteklediğini ifade ederek şu ifadeleri kullandı: Cumhurbaşkanlığımızın ve Sayın Hanımefendinin öncülüğünü yaptığı Sıfır Atık projesini biz bütün maratonlarımızda uygulamaya gayret ediyoruz. Özellikle maratonda geri dönüşümü kolay ürünleri kullanmaya özen gösteriyoruz. Su kapaklarını veya şişeleri kesinlikle atmıyoruz. Bu hassas olduğumuz konulardan biri. Maraton sadece koşu değil aslında bir kültür. Maraton ile birlikte toplumumuzu bir noktaya taşımak istiyoruz.

ÇINTIMAR: YARI MARATON OLIMPIYAT KOTASINA PUAN VERECEK

Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar ise Vodafone İstanbul Yarı Maratonunun olimpiyat kotasına puan veren organizasyonlardan biri olduğunu hatırlatarak Vodafone İstanbul Yarı Maratonu Vodafone İstanbul Maratonu ile birlikte yeni açıklanan olimpiyat kotalarındaki yeni sisteme göre dünyada olimpiyat kotasına en yüksek puanı veren yarışlardan birisi konumuna geldi. Vodafone İstanbul Yarı Maratonu ülkemizin güçlü bir şekilde ilerleyen spor markalarından biri. Bu anlamda İstanbul Büyükşehir Belediyesine sonsuz teşekkür ediyoruz. Atletizm adına çok önemli bir kazanım şeklinde konuştu.

AKSOY: ŞEHIR MARATONLARI KENTLERIN TANITIMINA KATKI SAĞLIYOR

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy ise Şehir maratonları sadece bir spor aktivitesi değil aynı zamanda kentlerin tanıtımına global marka olmasına ve kültürel değere çok önemli katkı sağlıyor. Aynı zamanda şehirlerin bilinirliğini de dünya çapında artırıyor. Biz de Vodafone İstanbul Yarı Maratonu ile birlikte İstanbulun global bir marka olmasına katkıda bulunuyor olmaktan mutluyuz dedi.

İLK KEZ UYGULANACAK PACE KAPILARI KOŞUCULARA TEMPO SAĞLAYACAK

Vodafone İstanbul Yarı Maratonunda bu yıl ilk kez uygulanacak Pace Kapıları sistemi koşucuların tempo tutmada destekçisi olacak. Sisteme göre her koşucu kayıt esnasında kişisel tahmini yarış bitirme süresini sistem üzerinden seçebilecek. Seçmiş oldukları süre doğrultusunda kendilerine harf kodlu bir göğüs numarası atanacak. Sporcular yarış günü seçmiş oldukları bu zamanlamaya ait harf kodlu kapılardan start alacaklar. Böylelikle koşucular yarış tempolarına göre hiyerarşik olarak sıralanıp kendi tempolarını koruyarak yarışı tamamlamış olacaklar.

PARKUR REKORTMENLERI GERI DÖNÜYOR

İstanbul Yarı Maratonunda kadınlar kategorisinde 2017 yılında 1:06:19luk derecesi ile parkur rekorunu kıran Kenyalı atlet Ruth Chepngetich ve erkekler kategorisinde 2018 yılında parkur rekorunu kırarak 59:50lik derecesi ile Türkiyeyi bir saatin altında yarı maraton koşulan 17 ülkeden biri yapan Etiyopyalı atlet Amedework Walelegn yeni rekorlar için geri dönüyor.

24 yaşındaki atlet Chepngetich sadece yarı maratonda değil aynı zamanda Kasım ayında koşulan Vodafone 40. İstanbul Maratonunda elde ettiği derece ile de Türkiye topraklarının en hızlı kadın atleti unvanını elinde bulunduruyor. Maratonda 42 kilometreyi 2:18:35 ile tamamlayan Chepngetich elde ettiği derece ile tüm zamanların en iyi yedinci kadın maratoncusu olmuştu. Chepngetich İstanbulda gösterdiği performansın ardından Ocak ayında Dubai Maratonunda yeni bir rekor ile dünyada tüm zamanların en hızlı üçüncü kadın maratoncusu oldu.

Geçtiğimiz yıl Yarı Maratonda erkekler parkur rekoru kıran Etiyopyalı atlet Amedework Walelegn ise Ekim ayında katıldığı Yeni Delhi Yarı Maratonunda kişisel derecesini geliştirerek 59:22 ile 21 kilometrelik parkuru tamamlamıştı. 20 yaşındaki genç atletin bu yılda Vodafone İstanbul Yarı Maratonunda yeni bir parkur rekoruna imza atması bekleniyor.

DÜNYANIN EN DÜZ VE HIZLI PARKURLARINDAN BIRI

2017 yılı itibariyle Altın Kategoriye yükselerek dünya çapında en iyi 10 yarı maraton arasına giren Vodafone İstanbul Yarı Maratonu dünyanın en düz ve hızlı parkurlarından birine sahip. Tarihi Yarımadanın eşsiz manzarası eşliğinde koşulacak Vodafone İstanbul Yarı Maratonu rakım farkı bulunmayan parkuru ile her koşucunun en iyi derecesini yapma imkânı sunuyor.

Vodafone 14. İstanbul Yarı Maratonu ile ilgili güncel bilgilere www.yarimaraton.istanbul [http://www.yarimaraton.istanbul] adresinden ve Spor İstanbul sosyal medya hesaplarından ulaşılabilecek. koşistanbul sağlıkiçinkoş runistanbul ve run4health hashtagleri ile paylaşımlar takip edilebilecek.

KAYITLAR DEVAM EDIYOR

Vodafone İstanbul Yarı Maratonunun kayıtları 29 Marta kadar devam edecek. 21 kilometrelik ve 10 kilometrelik parkurlarda gerçekleşecek koşuda sporcular Yarı Maraton 21K 10K ve Business Maraton kategorilerinde yarışacak. Yarı Maratona katılmak isteyenler 75 TL ödeyecek

19 Mart 2019 - SporYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İstanbul Markaları

Mercek Haber, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (530) 912 22 78
Reklam bilgi


Anket Bize öğretilen tarihimizin doğru olduğuna inanıyor musunuz?