Binali Yıldırım: Tavşantepe'den Tuzla'ya metro gelecek

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, "Tavşantepe'den metro Tuzla'ya gelecek,. Pendik Tavşantepe'ye 12 dakikada gideceksiniz" dedi.

Haber albümü için resme tıklayın

Ak Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, seçim çalışmaları sebebiyle Tuzla'ya giderek çeşitli temaslarda bulundu. Yıldırım öncelikle Ak Parti Tuzla İlçe Başkanlığını ardından da MHP Tuzla İlçe Başkanlığını ziyaretlerde bulundu.

Daha sonra Mimar Sinan Mahallesi Seçim İrtibat Bürosu'na gelen Yıldırım, ilçe teşkilatı ve Şifa Mahallesin'de ise vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılandı. Yıldırım’a Ak Parti Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak, Tuzla Belediye Başkanı Dr.Şadi Yazıcı da eşlik etti.

Şifa Park Alışveriş Merkezi'nin önünde halka hitap eden Yıldırım, Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'u fethederken otağını kurduğu yer olduğunu hatırlatarak, Tuzla'nın eski İstanbul'la yeni İstanbul'u bir araya getiren güzel bir ilçe olduğunu vurguladı.

Tuzla'nın aynı zamanda bir denizcilik bölgesi olduğunu hatırlatan Yıldırım, bütün tersanelerin, denizleri süsleyen gemilerin burada inşa edildiğini ve buradan dünyanın her yerine gönderildiğini belirtti.

Yıldırım, 15 yılda AK Parti belediyeciliğiyle güzel hizmetlere sahip olduğunu ifade ederek, ilçede emeği geçen eski dönem belediye başkanları İdris Güllüce ve Mehmet Demirci ile 10 yıldır Tuzla Belediye Başkanlığı yapan Şadi Yazıcı'ya teşekkür etti.

Yıldırım, "Şimdi Tuzla için yeni bir dönem. Yeni heyecanın, hizmetlerin başlayacağı bir dönemin arefesindeyiz. Yeni bir destan yazacak mısınız? Tuzla'da ay yıldızlı bayrağı en yükseğe çıkaracak mıyız? Şadi Yazıcı'yı Tuzla'nın yeni dönem de belediye başkanı yapıyor muyuz?" şeklinde seslendiği vatandaşlardan 'evet' cevabını aldı. Yıldırım, Yazıcı'ya oy verilirken, kendisinin de unutulmamasını istedi.Tuzlada bioteknoloji vadisi kurulacağını bildirdi, Yıldırım," ihracatla gelirimizi arttıracağız gelirimiz emekliye işçiye daha çok kaynak anlamına gelecek" dedi.

Yıldırım'ın iletişim ofisinden yapılan açıklamaya göre, binlerce gence iş kapısı olması planlanan ve 160 şirketin yer alacağı biyoteknoloji vadisi, hem ekonomiyi canlandıracak hem doğrudan 20 bin, dolaylı olarak 30 bin kişilik istihdam imkanı sunacak.

Katma değeri yüksek ürün ihracatıyla İstanbul ekonomisine her yıl 27 milyar lira katkı sağlaması beklenen projeyle, özellikle genç üniversiteliler için sayısız iş fırsatı doğacak.

Türkiye'nin ihracatının yüzde 40'ını 78 milyar dolarla tek başına karşılayan İstanbul'a 5,7 milyar lira harcamayla kurulacak vadi, Türkiye ekonomisi için önemli kazanımlar sağlayacak.

Yıldırım'ın vizyon projelerinden birini oluşturan tesis hayata geçirildiğinde Türkiye, kanserden aşıya kadar birçok alanda yerli ilaç üretecek. Teknoloji vadisinden alınacak ürünlerin kilogram değeri 10 bin dolara ulaşacak.

Yeni nesil sağlık üretim üssü, çevre, gıda, tarım, hayvancılık, tekstil ve metalurji gibi birçok alanı kapsayan biyoteknoloji merkezinde, milli ilaç, biyoteknolojik milli aşı, biyomedikal tıbbi ürün, nanoteknolojik ürün, biyoteknolojik tarım ilaçları, nitelikli tıbbı bitki ve tohum, biyoteknolojik kanser ilacı, biyolojik ham madde, antibiyotik, foksiyonel gıda katkı maddesi,, moleküler, geneti, biyogaz, biyokütle, helal kemik tozu ve kemik grefti, biyosensör ürünler, embriyo, antikor, pigment, insülin, hemofilin, terapötik protein, enzim, bakteri, hormon üretimi ve plazminojen aktivatör yapılması hedefleniyor. Türkiye çağ atlayacak diye konuştu. 

Tuzla'da beklenen ilgiden fazlasını gören Yıldırım, daha sonra STK'larla bir araya geldi.

05 Mart 2019 - SiyasetYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Yasemin - 17 senedir yapamadıklarını şimdi mi yapacaklarmış! evet o kadar uçurdularki!ülkeyi! ecnebi kaynıyor saygımız solumuz! Burası benim vatanimmı diye insan şupheye düşüyor! İthal ruhum! İthal et! İthal sebze! Tuzladaki bahçeler! Seralar! Bir bir uçtu! Betona gömüldü! Tuzla! Doğuda vatanının toprakları satılırken yabancılara! Türkiye marmara ya sıkistiriliyor! Tarım bitti! Hayvancılık bitti! İnsanlık bitti! Ahlak maneviyat bitti! 17 senedir hayraniz! Yönetim şekline! Tam gaz devam!

Yanıtla . 0Beğen 05 Mart 21:41

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (544) 375 03 30
Reklam bilgi

Anket SİZCE SEÇİME ŞAİBE KARIŞTI MI?