Skandal paylaşıma ilk soruşturma açıldı!

İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde görevli Dr. Pınar Türkoğlu’nun sosyal medya hesabından tedaviye gelen çarşaflı hastalarını, ‘Söyleyecek bir şey bulamıyorum’ şeklindeki skandal paylaşımı nedeniyle üniversite bünyesinde soruşturma başlatıldı.

Büyütmek için resme tıklayın

Kişisel hak ve özgürlüklere, hasta haklarına, hastaların bilgilerinin gzliliği ve verilerin korunması ile özel hayatın mahremiyetii ayaklar altına alarak o alçak paylaşımı yapan doktora tepkiler çığ gibi büyüyor. Birçok kesimden gelen tepkilerin ardından ilk yasal işlem İstanbul Üniversitesi Rektörlüğün'nden geldi.

Söz konusu paylaşım ile ilgili İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü tarafından açıklama yapıldı.

İşte İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yapılan o açıklama:

İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü hasta haklarına, hasta bilgilerinin gizliliğine ve kişisel verilerin korunması ile özel hayatın mahremiyetine büyük hassasiyet göstermektedir. İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde görevli Araş. Gör. Pınar Türkoğlu hakkında, kişisel sosyal medya hesabında yer alan bir fotoğraf paylaşımı ile ilgili İstanbul Üniversitesi Rektörlüğünce 05.03.2019 tarihinde disiplin ve cezai açıdan gerekli yasal işlemler başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla sunarız.

İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü

05 Mart 2019 - GündemYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (544) 375 03 30
Reklam bilgi

Anket Bize öğretilen tarihimizin doğru olduğuna inanıyor musunuz?