Dr. Hakan Bahadır'dan Sergi ziyareti

AK Parti Bahçelievler Belediye Başkan Adayı Dr. Hakan Bahadır İstanbul Cezeri Müzesini ziyaret edip “Cezeri’nin Olağanüstü Makineleri” sergisini gençl...

Haber albümü için resme tıklayın

  1. AK Parti Bahçelievler Belediye Başkan Adayı Dr. Hakan Bahadır İstanbul Cezeri Müzesini ziyaret edip “Cezeri’nin Olağanüstü Makineleri” sergisini gençlerle birlikte gezdi.

AK Parti Bahçelievler Belediye Başkan Adayı Dr. Hakan Bahadır 1 Mart 2019 Cuma akşamı twitter üzerinden “Sevgili gençler! Cezeri’nin icatlarından birini bilen 10 genç kardeşimizle birlikte yarın “Cezeri’nin Olağanüstü Makineleri” sergisine gidiyoruz. Cevapları bekliyorum.” diyerek gençleri harekete geçirecek bir twit attı. Saniyeler içinde twite gençler tarafından yorum yağdı. Dr. Hakan Bahadır twite doğru cevap veren 10 genç ile birlikte 2 Mart 2019 Cumartesi günü İstanbul Cezeri Müzesini ziyaret edip “Cezeri’nin Olağanüstü Makineleri” sergisini birlikte gezdi.

Her makineyi büyük bir titizlikle incelediği gözlenen Dr. Hakan Bahadır, eserler hakkında müze yetkililerinden bilgi aldı. Sergi ziyareti sırasında gençlerle eğlenceli ve renkli anlar yaşandı. Müze çıkışında Dr. Hakan Bahadır “Cezeri’nin harika makineleri, sanatla mekaniğin muhteşem uyumu genç kardeşlerimle üzerimizde büyük bir etki yarattı.” dedi.

Müze kültürünün gelişmesi gerektiğini vurgulayan Dr. Hakan Bahadır “Tarihimizi, geçmişimizi bilmek bizim kültürümüz için çok önemlidir. Ülkemizde İstanbul tarihi müze konusunda oldukça zengin bir ilimizdir. Özellikle genç kardeşlerimin bu zenginlikten yararlanıp merak ettiği konularda sanal âlemden uzaklaşıp yerinde görmeleri ve bu güzel atmosferi yaşamaları gerektiğini düşünüyorum.” dedi.

Dr. Hakan Bahadır serginin özellikle mekanik bilimi ile ilgilenen tüm vatandaşlarımıza ve gelecek kuşaklara ilham kaynağı olacağını vurgulayarak gençlere müze ziyaretinde kendisine eşlik ettikleri için teşekkürlerini sundu.

02 Mart 2019 - SiyasetYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (544) 375 03 30
Reklam bilgi

Anket SİZCE SEÇİME ŞAİBE KARIŞTI MI?