ONLARCA BARODAN FEYZİOĞLU'NA DESTEK

Rizede siyasi partilere yaptığı ziyaretler sırasında yaklaşan yerel seçimlerin demokrasi için öneminden bahseden bu süreçte siyasi parti liderlerinin söylemlerinde şiddetten uzak bir dil kullanmasının önemini vurgulayan

Büyütmek için resme tıklayın

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlunu siyaset yapmakla suçlayarak istifaya çağıran delegelerin açıklamaları diğer barolardan destek görmedi. Aralarında Afyon Çankırı Çorum Erzincan Giresun Gümüşhane-Bayburt Kahramanmaraş Ordu Rize Sakarya Sivas Trabzonun da bulunduğu onlarca baro yönetimi toplumsal diyaloğun gelişmesine katkıda bulunan Feyzioğlunun yanında olduklarını duyurdular.

Feyzioğlu 30 Ocakta Rizede Ak Parti CHP İYİ Parti ve Saadet Partisi İl Başkanlarını ziyaret etmiş ve ziyaretlerinde yaklaşan yerel seçimlerin demokrasi için öneminden bahsederek bu süreçte siyasi parti liderlerinin söylemlerinde şiddetten uzak ayrıştırıcı olmayan bir dil kullanmasını istemişti. Biz hukukun üstünlüğünü yargının bağımsızlığını mahkemelerde vatandaşlarımızın güven içerisinde yargılanmasını isteriz. Hakimimiz savcımız vatandaşa doğru davransın haklı haksız suçlu suçsuz ayırsın isteriz diyen Feyzioğlu kurtuluşun çaresinin 81 milyonun adalet paydasında hamasetle değil hakikatle buluşması olduğunun altını çizmiş ve yargıyı güvenilir kılmanın da gerekliliğinden bahsetmişti. Feyzioğlu Milli bir duruşa ihtiyaç var. Milli konularda milli beraberliğimizi sağlamlaştırmalıyız. Her milli meselede kenetlenmeliyiz. Bunu lafta değil özde yapmalıyız. Özde yapmak için ön yargıları kırmamız lazım. Ön yargılar nasıl kırılır Siyasi partileri ayrım gözetmeksizin ziyaret ederek olur değerlendirmesi de yapmıştı. Bazı baroların delegeleri ise Rizede bu açıklamaları yapan Feyzioğlunu siyaset yapmakla suçlayarak istifaya çağırmıştı. Aralarında Afyon Çankırı Çorum Erzincan Giresun Gümüşhane-Bayburt Kahramanmaraş Ordu Rize Sakarya Sivas Trabzonun da bulunduğu onlarca baro yönetimi toplumsal diyaloğun gelişmesine katkıda bulunan Feyzioğlunun yanında olduklarını duyurdular.

06 Şubat 2019 - GündemYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İstanbul Markaları

Mercek Haber, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (544) 375 03 30
Reklam bilgi

Anket Bize öğretilen tarihimizin doğru olduğuna inanıyor musunuz?