GELİN LÖSEMİ HASTALARINA MUT OLALIM!

Ataşehir Belediyesi ilik nakli bekleyen hastalar için gönüllü kan ve kök hücre bağışı kampanyası başlattı.

Büyütmek için resme tıklayın

Üç buçuk yaşındaki Öykü Arin için başlatılan ve tüm Türkiyeye yayılan Lösemili hastalara umut olmak için düzenlenen kök hücre bağışı kampanyalarına Ataşehir Belediyesi de destek veriyor.

Kampanyaya katılarak Lösemili hastalara umut olmak isteyen vatandaşlar için 11 ŞUBAT 2019 PAZARTESI günü Türk Kızılayının bağış otobüsü Ataşehir Belediye Binası önüne gelecek. Bağış otobüsü 09.00 - 17.30 SAATLERI ARASINDA gönüllü donörlerden kan bağışı alacak.

Gönüllü kan ve kök hücre bağışına 18-50 yaş arası sarılık AIDS Hepatit B Hepatit C Sifiliz kanser gibi hastalıkları olmayan sürekli ilaç kullanmayan herkes katılabilir.

Unutmayalım ki kan ve kök hücre ihtiyacı olan hastalar için uygun donör bulmak çok önemli. Her bir bağışçı uygun donör olma yolunda hastalar için adeta bir hayat ışığı oluyor.

Türkiye Kök Hücre Koordinasyon Merkezinin TÜRKÖK Şubat 2018de açıkladığı verilere göre ülkemizde kemik iliği nakli bekleyen 963ü çocuk 871i yetişkin olmak üzere toplam bin 834 hasta bulunuyor.

05 Şubat 2019 - Kültür-SanatYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İstanbul Markaları

Mercek Haber, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (544) 375 03 30
Reklam bilgi

Anket Bize öğretilen tarihimizin doğru olduğuna inanıyor musunuz?