Zulme ve zalime "One Minute" restinin 10. yıl dönümü!

Bugün, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Dünya Ekonomik Forumu'nda Siyonizm'in vahşetine "one minute" çıkışının 10.yıl dönümü.

Video için play'e tıklayın

1947 yılından itibaren 'küresel aktörler' fiilen 'Siyonist İsrail''i devletini kurmak için Filistin topraklarını adım adım işgal etti. 72 yıllık işgal sonucunda Filistin topraklarının büyük çoğunluğu Siyonizm'in eline geçti. 

614288.jpg

Küresel aktörler ve onların yönettiği emperyalist devletlerin desteğiyle Filistin topraklarını işgal eden Yahudiler, bu toprakları elde etmek için binlerce Filistinli Müslümanı katletti. Çocuk-kadın demeden yıllarca vahşet uyguladı. Binlerce Müslüman ülkelerini terk etmek zorunda bırakıldı. Binlerce çocuk yetim kaldı.

Vahşi Siyonizm'in çizmeleri altında inim inim inleyen Filistinli Müslümanlar tüm dünyanın gözleri önünde bu zulme maruz bırakıldı. Küresel aktörlerin yönettiği dünyadan yıllarca ciddi bir ses çıkmadı. Filistinlilerin toprakları karış karış işgal edilirken insanlık kör ve sağır moduna geçti.

İslam dünyasının üzerine ölü toprağı örtülmüşcesine tepkisiz kaldı. Bir kısım sözde Müslüman ülke ise İsrail'in katliamlarına ve işgaline adeta destek vermekten dahi haya etmedi.

İşte böyle bir süreçten sonra İsviçre'nin Davos kasabasında 29 Ocak 2009'da Dünya Ekonomik Forumu (WEF) kapsamında düzenlenen"Gazze: Ortadoğu'da Barış Modeli" başlıklı panele katılan Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın zirvede "one minute"  çıkışı tüm dünyada büyük yankı uyandırmıştı.

72 yıllık işgal ve zulüm yılları boyunca İsrail'in yaptıkları yanına kar kalmış ve tepki görmemişti. Eleştirilmeye dahi tahammülleri olmayan Siyonistlere yiğit bir Anadolu delikanlısı olan Erdoğan'ın isyanı onlarda şok etkisi yaratmıştı. 

Peres'in Türkiye'ye ve Filistinlilere yönelik suçlamalarına cevap vermek isteyen Erdoğan'nın konuşması moderatör tarafından kesilmeye çalışılmış, Erdoğan da Ignatius'a dönerek "one minute" diyerek, kendisine müdahale edilmemesi uyarısında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra Peres'e dönerek yüksek sesle: "Sesinin benden çok yüksek çıkması bir suçluluk psikolojisinin gereğidir. Öldürmeye gelince siz öldürmeyi çok iyi bilirsiniz. Plajlardaki çocukları nasıl öldürdüğünüzü, nasıl vurduğunuzu çok iyi biliyorum." ifadeleriyle zulme ve zalime karşı ayakta alkışlanan tepkisini dillendirmişti.

Paneldeki çifte standarda tepki gösteren Erdoğan, "Davos benim için bitmiştir." diyerek oturumu terk etmiş, salonda bulunan dinleyiciler Erdoğan'ı alkışlamıştı.

Osmanlı sonrası yıllarda benliğini ve gücünü kaybetmiş Müslümanların içinde bulundukları ezik ruh halline büyük bir moral olmuştu bu çıkış! Başta Filistin olmak üzere tüm Müslümanlar,Erdoğan'ın katil İsrail'in eli kanlı liderine haddini bildirmesinden çok mutlu olmuştu.

 Aradan geçen 10 yıla rağmen "one minute" çıkışı Müslümanların dilinden hiç düşmedi. 

29 Ocak 2019 - GündemYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İstanbul Markaları

Mercek Haber, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (544) 375 03 30
Reklam bilgi

Anket Bize öğretilen tarihimizin doğru olduğuna inanıyor musunuz?