"Muhafazakar kesim sinema ve tiyatroda var olmak zorunda"

Sanatın Ustaları Pendiktenin konuğu olan Sinema ve Tiyatro Sanatçısı Ahmet Yenilmez son yüzyılda batının kendi çıkarları için toplumları sanatla dönüştürmeye çalıştığını belirterek Elin adamı milyon dolarları TVlere müziğe sinemaya boşuna yatırmuyor. Muhafazakar kesim TVde de tiyatroda da var olmak zorunda. dedi.

Haber albümü için resme tıklayın

Pendik Belediyesi tarafından düzenlenen Sanatın Ustaları Pendikte programının bu ayki konuğu TRTde yayınlanan Kınalı Kuzular dizisinin yapımcısı bir dönem Ekmek Teknesi adlı dizide Celal tiplemesiyle rol alan Tiyatro Sanatçısı Ahmet Yenilmez oldu. Yasin Çetinin sunuculuğunu yaptığı Bakmak ve Görmek başlığıyla düzenlenen programda sanatçı sanatın toplumları dönüştürmede bir araç olarak kullanılabileceğini söyledi.

Batının sanatı kendi çıkarları için kullandığını bu yolla toplumun 5 duyusunun adeta işgal edilip kirletildiğini öne süren Ahmet Yenilmez: Bizi sanatla işgal edip kirlettiler biz de muhafazakar kesim olarak sanatla temizleyeceğiz. Muhafazakar kesim TVde de tiyatroda da var olmak zorunda. Elin adamı milyon dolarları boşuna TVlere müziğe ya da sinemaya yatırmıyor. şeklinde konuştu.

FILMLERDE SAKALLI BAKKALCILARI ÜÇKAĞITÇI DIYE GÖSTERDILER.

Filmlerle sinemalarla 5 duyumuzun işgal edilip kirletildiğini öne süren Ahmet Yenilmez yeşilçam filmlerini örnek göstererek Eskisi gibi bakkallar olsaydı 15 Temmuz Darbe Girişimi yaşanmazdı. Bakkal mahallede otokontrolü sağlar hafiye gibi hareket eder mahallede kim ne yapar bilirdi. Oysa bize filmlerde sakallı bakkalcıları üçkağıtçı şekilde gösterdiler. dedi.

28 Ocak 2019 - Kültür-SanatYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (544) 375 03 30
Reklam bilgi

Anket Bize öğretilen tarihimizin doğru olduğuna inanıyor musunuz?