Kiracıları ilgilendiren gelişme...

Kira artış oranlarını TÜFE ortalamasına göre yapılmasını zorunlu kılan düzenleme Meclis'ten geçti..

Büyütmek için resme tıklayın

Konut kira artış oranı hesaplamasında TÜFE ile belirlenmesine dair kanun maddesini de içeren 71 maddelik torba yasa Mecliste kabul edilerek yasalaştı. Ocak ayı itibariyle kira artışı oranı TÜFE ile hesaplanmaya başlanacak.

Ev sahibi ile kiracıların beklediği TÜFE ile kira artışı ornaı belirlenmesine ilişkin yasa teklifini de içeren 71 maddelik torba kanun maddeleri Meclis'ten geçerek resmen yasalaştı. Kanun maddeleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzalaması sonrasında Remsi Gazete'de yayımlanarak resmi olarak yürülüğe girmiş olacak.

Milyonlarca ev sahibi ve kiracının beklediği TÜFE ile kira artışı yapılmasını kapsayan değişiklik resmen yasalaştı. İlgili karara dair Meclis'te görüşülen torba kanun teklifi kabul edildi. Vergi Kanunları ile Bazı Kanun ve KHK'lerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaşırken, konut sahibi olanların merakla bekledikleri TÜFE ile kira artışı uygulaması resmen başladı.


18 Ocak 2019 - GündemYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (544) 375 03 30
Reklam bilgi

Anket Bize öğretilen tarihimizin doğru olduğuna inanıyor musunuz?