BİR MAHALLE KAYIYOR

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa ADIGÜZEL Ordunun Gölköy ilçesi Sarıca mahallesindeydi. Mahallenin heyelanla kaymakta olduğunu söyledi ve uyardı: Heyelan bölgesi üzerine yapılmış yüksek gerilim elektrik hatları yıkılmak üzere.

Video için play'e tıklayın

YOLLAR UÇTU ARAÇLAR MAHSUR KALDI

En son yaşanan heyelanla birlikte mahallede bazı yolların kayarak aşağı bölgelere uçtuğunu ve araçların mahsur kaldığını ifade eden ADIGÜZEL heyelan bölgesinin sadece bu mahalleyle sınırlı olmadığını Gölköy ilçe merkezinin bir kısmını da tehdit ettiğini ifade etti.

BAZI KAMU BİNALARI VE HASTANE DE HEYELAN TEHTİDİ ALTINDA

Gölköy ırmağına kadar olan kesimin söz konusu heyelanın etkisi altına girebileceğini belirten Ordu Milletvekili bu bölgenin bu halde olduğunun uzun yıllardır bilindiğini ancak tedbir alınmadığını ekledi. Heyelan bölgesi önündeki hastane ve kamu binaları da tehdit altında Yetkilileri acilen göreve çağıran ADIGÜZEL konuyu takip edeceğini belirtti.

Sarıca mahallesinin yaklaşık yarısı ve aşağısında kalan Gölköy ilçe merkezinin ilgili kısmındaki haneler risk altında bu evlerin boşaltılması gerekiyor. Ancak bu insanların kendilerini ve hayvanlarını götürebilecekleri bir yerleri yok. Ordu milletvekili Mustafa ADIGÜZEL gerek muhtar gerek mahalleliyi dinledi bilgiler aldı. Sarıca mahallesinde insanların korkudan gece evlerinde kalamadıklarını söyleyen ADIGÜZEL bugüne kadar yetkililerin somut bir adım atmamış olmasını eleştirdi.

18 Ocak 2019 - GündemYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (544) 375 03 30
Reklam bilgi

Anket Bize öğretilen tarihimizin doğru olduğuna inanıyor musunuz?