"CHP'yi kim yönetiyor kim sokağa doğru itiyor?"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Meclis grubunda yaptığı konuşmada, CHP'ye sert eleştirilerde bulundu. Bahçeli; "CHP'yi kim yönetiyor kim sokağa doğru itiyor. Önce bunu söyleyin bunu itiraf edin." ifadelerini kullandı.

Büyütmek için resme tıklayın

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM'deki grup toplantısında yaptığı açıklamada; "CHP, YSK'yı tanımıyorsa seçime de katılmasın. ABD Başkanı Twitter başında nöbete girmiş. Senin doların varsa Türk Milleti'nin imanı var, eğilmez başı bükülmez bileği var. Elinden geleni ardına koyma. Ülkeyi mahvetmek senin ne haddine." ifadesini kullandı.

Bahçeli'nin konuşmasından bazı satır başları şöyle:

-"  Dava adamı korku nedir tanımaz karamsarlık nedir bilmez. Durup durup dedikodu çıkaranlar günü günüyle çelişenler bırakın dava adamı olmayın adam bile olamazlar. "

-" Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin bütünüyle yerleşip olgunlaşması bir daha sistem tartışmasının olmaması bir daha 15 Temmuzlar olmaması için sorumluyuz."

-" Kimin ne uydurduğunun nasıl bir nifak saçtığının kıymeti yoktur. Biz Türk milleti ne istiyorsa onu seslendiriyoruz. Gocunan varsa şu kış kıyametle tavsiyem gocuk giysin. Cumhur ittifakına laf sokanlar yan yana yatıp çamura batanlar boşuna heves etmesin. Dün olduğu gibi bugünde duruşumuzdan bir adım geri adım atan bunlar gibi namert olsun."

- "Bu zavallı bedbahlar sanırım fazla film seyrediyor. Nasılsa işleri güçleri yok canları sıkıldıkça tezvirat üretiyorlar. Bu iddia sahiplerine diyorum ki manavdan aldınız karpuzlar kabak çıktı hala uslanmadınız hala terbiye bulamadınız."

-"Bre densizler bilmelisiniz ki MHP'yi yön verecek iç ve dış odaklar ne olmuştur ne de olacaktır. Vesayetmiş oymuş buymuş feriştahı gelse vız gelir."

-"Gelişmeleri yakinen takip ediyoruz. Lazım gelen tedbirlerimizi alıyoruz. CHP'liler YSK'yı tanımıyormuş, oraya buraya seçmen kaydırılıyormuş. Bu iddialardaki amaç 31 Mart'Iı gölgelemektir. "

-"CHP Yüksek Seçim Kurulu'nu tanımıyorsa buyursun seçime de katılmasın. Eğer katılacaksa iddialarını acilen ispatlansın. CHP ateşle oyun olmayacağını eninde sonunda öğrenecektir."

-"Kınayı hazırlamışlar 1 Nisan sabahını bekliyorlar. Halbuki sandıklardan umutlarını kesmişler millete sırtlarını dönmüşler. Zillet ittifakı duvara toslayacaktır. "

-"Tutsak alınmışlar haberleri yok tuzağa düşmüşler acıyanları yok. Ne var ki Türkiye'yi tutsak alamayacaklar cumhur ittifakını tuzağa çekemeyecekler. Milliyetçi Hareket Partisi milli varlık tehlikeye düşerse gereğini yapmaya gönüllü olarak hazırdır. Bu bizim Türk tarihine olan borcumuzdur. Bu vatan sahipsiz değildir. Bu aziz millet çaresiz değildir. Hakka hürmet adalete riayet her sorunun üstesinden ve mutlaka gelinecektir."

-"İftira atanlar, sosyal medyada zehir kusanlar Palu ailesinden çıkmış gibiler."

-"31 Mart'ta sadece belediye başkanı seçilmeyecektir, hepsinden mühimi Türkiye'nin bekası tarihi ve milli çıkarları iradesiyse teyit ettirilecektir. "

-"Tek bildikleri ezber tek kabulleri inkar bugünkü şartlarda Türkiye'nin beka sorunu olmadığını 31 Mart seçimlerinin beka ile olmadığını iddia edilenler belanın ta kendisidir. Beka varoluştur. Fırat'ın doğusunda şu anda çiçek böcek mi toplanıyor yoksa fitne fesat mı topluyor. Dört bir tarafımız kuşatılmışken ne yapsaydık bir belediye daha fazla kazanalım hırsına yenilelim."

-"Biz dava diyoruz bunlar davar anlıyor. Beka gittikten sonra ne yapacağız belediyeyi."

-"Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini tartışmaya açmak için el ovuşturan çevrelere fırsat verilmemesini hayati önemde görüyoruz. Milli bekamızı yıkmak isteyen teröristlerin ülkemizi nasıl bir belaya sürüklediği malumdur."

-"Türkiye'nin huzura ulaşması mühimdir. MHP, siyasi çıkar hesabı yapmayacaktır. Cumhur İttifakı 31 Mart'ta destan yazacak, hain senaryoları yırtıp atacaktır. 31 Mart'ta hangi partinin ne kadar belediye kazanacağından daha fazla Türkiye'nin hak ve çıkarları belirleyici olacaktır. Beka yoksa belediye zaten yoktur."

-"İp inceldiği yerden kopacaksa kopsun. ABD Başkanı yine şaşırmış, yine sinirleri germiş. Twitter mesajı düşmanlık ötesidir. ABD Başkanı PKK/PYD/YPG'yi Kürt olarak görüyorsa ya cahildir, ya canidir. Teröristlere insan demek bile ihanettir. Trump'ın bunları Kürt olarak görmesi küstahlıktır. Teröristle mücadele edersek Trump Türkiye'yi mahvedermiş. Senin doların varsa, Türk milletinin imanı var. Elinden geleni ardına koyma, ne biliyorsan onu yap. Senin tehditlerine tamam diyen, senin gibi olsun. Türkiye'yi mahvetmek senin ne haddine."

-"Bu saatten sonra Fırat'ın doğusuna girmek vatan borcudur, namusun gereğidir. Suriye'nin kuzeyinde Kürdistan sütunları dikmek için görev taksimi yapanlar sömürgecilerdir. "

-"NATO ittifakı yol ayrımındadır. Aç kalabiliriz, yoksul düşebiliriz. Ama size boyun eğersek, sizden aman dilersek bize yazıklar olsun. Hayat bize haram zıkkım olsun. En iyi bildiğiniz şey öldürmek. Kimseden emir almayız, izin almayız. "

15 Ocak 2019 - SiyasetYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (544) 375 03 30
Reklam bilgi

Anket Bize öğretilen tarihimizin doğru olduğuna inanıyor musunuz?