"Savaş uçağımızı da yapacağız"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Serdivan Spor Salonu'nda "AK Parti Sakarya Belediye Başkan Adaylarını Tanıtım Toplantısı"nda yaptığı konuşmada, CHP zihniyetinin önlerini kesmeye çalıştığını ileri sürerek:" Bunlar da yerli ve milli olmak gibi bir dertleri yok. Hala kendi savaş uçağımızı üretmek için çırpınıyoruz. Yapacağız da..." ifadelerini kullandı

Büyütmek için resme tıklayın

İşte konuşmasından o bölüm:

-Buraya gelmeden önce BMC'nin temel atma törenine katıldı. Tüm etapları bittiğinde 10 bin kişiye istihdam sağlayacak bir proje."

-"Şimdi temelini attığımız ilk kısım 2020'de hizmete girecek. Birileri her devirde olduğu gibi bugün de ülkemizin önünü kesmek için her yönteme başvuruyorlar. "

-"Biz tank fabrikamızla ilgili işletme devri yaptık,"

-"BMC'ye 25 yıllığına işletmesini verdik. BMC, buraya 50 milyon dolar yatırım yapacak. Burada çalışanlar çıkarılmayacak, özlük haklarında düşme olmayacak."

-"Bu CHP zihniyeti bunun önünü kesmeye çalışıyor, bunlar da yerli ve milli olmak gibi bir dert yok. Bizler CHP'ye yüklenince birileri rahatsız oluyor, suçu başkalarının omuzuna yüklemeye çalışıyor."

-Hala kendi savaş uçağımızı üretmek için çırpınıyoruz. Yapacağız da."

-"İHA'ları, SİHA'ları nasıl yaptıysak savaş uçağımızı da yapacağız. "

-İman ve azim öyle bir şeydir ki tekeden bile süt çıkartır."

-"Bunun için bir yandan F-35 uçaklarının yapımına da ortak olduk. "

-"Savunma sanayiimizin dışa bağımlılığını yüzde 80'den yüzde 35'lere kadar düşürdük."

-"SİHA'larımız, İHA'larımız olmasaydı bize bugün nefes aldırmazlardı. "

-"Bu ülke ne çektiyse hazırcılıktan çekti, artık bu devri kapatıyoruz."

-"Gerçi hala bir takım kurumlarımızın eski hastalıklardan kurtulamadığını görüyoruz, bunların da hesabını sorumlularına soracağız."

13 Ocak 2019 - SiyasetYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (544) 375 03 30
Reklam bilgi

Anket Bize öğretilen tarihimizin doğru olduğuna inanıyor musunuz?