Liyakatsiz İdarelerin Sonu

LİYAKATSİZ İDARELERİN SONU Siyonist teşkilatının Filistin ve çevresinde bir Yahudi devleti kurmaya karar vermesinin tarihi çok eskidir. Tarihçi Simon...

Büyütmek için resme tıklayın

LİYAKATSİZ İDARELERİN SONU

Siyonist teşkilatının Filistin ve çevresinde bir Yahudi devleti kurmaya karar vermesinin tarihi çok eskidir. Tarihçi Simon Wiesenthal Ocak 1992de The New Republic dergisinde deşifre ettiği mühim bir nokta vardı ki  Christopher Colombusun meşhur yolculuklarının hedefi Yahudilere yeni bir yurt bulabilme arzusu idi ki Osmanlı gücüne karşı güçlü bir blok oluşturabilmenin yanında zengin finansal kaynaklara ulaşabilmek amacındaydı. Elbette bu sayede Kutsal yerleri yeniden işgal ederek Süleymaniye tapınağını yeniden inşaa edebilmek gizli amaçlarındandı. Meşhur bir diğer Yahudi Araştırmacı David M. Eichornda Joys of Jewish Folklore isimli eserinde şu şekilde lafz etmektedir. Kolombun gizli amacının güçlü Yahudi dostları için bir yer bulmaktı mamafih aslında ismi Colombus değil Genova doğumlu Juan Colon olan ve de Pantevedra yakınlarında doğmuş bir İspanyol yahudisiydi demektedir.

II. Abdülhamit Filistine Yahudi göçünü men etmişti bu göçün maksadından haberi vardı. İttihat ve Terakki Yahudi göçmenlerini Filistine kabul etti. 1918de Filistin İngilizlere geçince Yahudi Lord Rothschildin baskısıyla Filistinde bir Yahudi kurulmasını vadeden Dış İşleri Bakanı Lord Balfourun sözü üzerine harpten sonra Yahudiler Dünyanın dört bir tarafından bu beldeye akın akın geldiler. Araplarla Yahudi göçmenler arasında silahlı çarpışmalar baş gösterdi. II. Cihan harbinden sonra Yahudi Tethiş Teşkilatının güçlenmesiyle birlikte başa çıkamayacağını anlayan İngiltere ülkeyi boşaltarak Arapları kaderleriyle baş başa bıraktı. Tüm dünyadan çok büyük mali ve politik destekler gören Yahudiler liyakatsiz hükümetler tarafından idare edilen zayıf ve harp kabiliyetinden mahrum Arap devletlerinin ordularını yendiler.

Siyonistler resmi veya fiili sömürgelerinde savaşı soykırımı terörü darbeyi zulmü çok seviyorlardı mamafih bunu çevrelerine de yayarak Global büyük geri dönüşü olmayacak yaralar açmaktadırlar. Vesselam Batı Ürdün Batı Kudüs şehri ve bu arada Müslüman ve Hıristiyan kutsal makamları Ürdünde kaldı. Gazze şeridinide Mısır işgal etti. Geriye kalan bütün ülke 20350 km kare üzerinde İsrail devleti kuruldu. 14 Mayıs 1948de kurulan bu devlet demokrasi nizamını kabul etti. İki bin yıl önce ölmüş bulunan klasik İbrani dilini ve İbrani alfabesini resmi dil ve alfabe olarak aldı. Hızla silahlanmaya sanayileşmeye kozmopolit nüfusunu genişletmeye komplest yapılarını oluşturmaya başlayarak Global devletler arasında diplomatik ve siyasal ağını genişleterek halende zamanımızda büyük bir cenk vermektedirler.

berbervolkanx@gmail.com Araştırmacı Yazar

Volkan Yaşar Berber

11 Ocak 2019 - MedyaYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (544) 375 03 30
Reklam bilgi

Anket Bize öğretilen tarihimizin doğru olduğuna inanıyor musunuz?