Pekin-İstanbul uçuşları başlıyor

Çin Halk Cumhuriyeti’nin en büyük hava yolu firması olan China Southern, Pekin-İstanbul uçuşlarına başlıyor.

Haber albümü için resme tıklayın

Türkiye’nin Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) Pekin Büyükelçimiz Abdulkadir Emin Önen, önümüzdeki ay Pekin-İstanbul uçuşlarına başlayacak olan Çin'in en büyük hava yolu firması China Southern'ın Uluslararası İlişkiler departmanı yöneticilerini Büyükelçilik konutunda kabul etti.

Türkiye-Çin arasında daha fazla ulaşım sağlanmış olacak

Bir süre karşılıklı fikir alış verişinde bulunan Büyükelçi Önen, “Firmanın Türkiye’ye başlatacağı uçak seferleri konusunda bilgiler aldık. Uçak seferlerinin önümüzdeki ay başlayacağı bilgisi bizi sevindirdi. Bundan böyle Türkiye-Çin arasında daha fazla ulaşım sağlanmış olacak. Gerek ticari ve gerekse turistik ziyaretler karşılıklı olarak gerçekleştirilmiş olacaktır. İki ülke arasında düzelen siyasi atmosfer olumlu ve ilişkiler iyi. Çinli turistlerin Türkiye ilgisinde artış var. Türkiye’nin Çin vatandaşlarına getirdiği e-vize kolaylığı, 2018’in Çin’de Türkiye Turizm Yılı olması, Çin’in tarihi İpek Yolu’nu yeniden canlandırmayı hedefleyen ‘Kuşak ve Yol Girişimi’ gibi olumlu gelişmeler söz konusu” dedi.

Büyükelçi Nicolas Chapuis’ten Önen’e ziyaret

Büyükelçi Emin Önen, aynı gün Pekin Büyükelçiliğimize bir nezaket ziyareti gerçekleştiren Avrupa Birliği'nin Çin Halk Cumhuriyeti nezdindeki Büyükelçisi Nicolas Chapuis ile görüştü.

Büyükelçimiz A.Emin Önen, Büyükelçi Nicolas Chapuis ile AB-Türkiye ilişkileri ve Brexit süreci öncelikli olmak üzere birçok konuda fikir alışverişinde bulundular.

27 Kasım 2018 - EkonomiYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (544) 375 03 30
Reklam bilgi

Anket Bize öğretilen tarihimizin doğru olduğuna inanıyor musunuz?