Kan bağışına ilgi artıyor

Adana'nın Çukurova ilçesinde bulunan Kenan Çetinel ilkokulu öğrenciler kan bağışına öncülük etti

Haber albümü için resme tıklayın

Kızılay Haftası dolayısı ile Adana'nın Çukurova ilçesinde bulunan Kenan Çetinel İlkokulu'nda "Yardımseverlik Ruhumuzda Kahramanlık Kanımızda Var" sloganıyla kan bağışı kampanyası düzenlendi. Türk Kızılay'ı Adana Şube Başkanı Y. Ramazan SAYGILI, Türk Kızılay'ı Çukurova Şube Başkanı Yıldıray ÖZBEK, İl Milli Eğitim Müdürü Veysel DURGUN, İl Milli Eğitim md. Yrd. Kazım BARAN'ın da katılımıyla gerçekleşen kampanyada okul idaresi ve öğretmenler, veliler, çeşitli kurum ve kuruluşlardan gelen gönüllüler, üniversite ve lise öğrencileri kan bağışında bulundu.

Kan bağışı bilincinin küçük yaşlardan itibaren edinilmesi gerektiğine dikkat çeken Okul Müdürü Aysel YILMAZYILDIZ; "Öğrencilerimize toplumsal duyarlılığı o ortamı yaşatarak ve rol-model olarak verebiliriz yaptığımız bağış kampanyası bunun en güzel örneklerinden biri. Bu konuda farkındalığı artırmak, toplumun bilinçlenmesine katkıda bulunmak, yardımseverlik ve dayanışma bilincini küçük yaşlardan itibaren çocuklara aşılamak, gönüllü kan bağışçısı oranını artırmak için İyilik Eli Kızılay'a herkes destek olmalıdır. Katılımda bulunanlara teşekkür ediyorum" dedi.

Programın sonunda Türk Kızılay'ı Adana Şube Başkanı Ramazan SAYGILI ve İl Milli Eğitim Müdürü Veysel DURGUN bu anlamlı etkinlikten dolayı okul müdürü Aysel YILMAZYILDIZ'a teşekkür plaketi takdim ettiler.

06 Kasım 2018 - SağlıkYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (544) 375 03 30
Reklam bilgi

Anket SİZCE SEÇİME ŞAİBE KARIŞTI MI?