TÜRKİYE’NİN BEŞ BÜYÜK İLİ DÜNYANIN EN PAHALI ŞEHİRLERİ LİSTESİNDE

Dünyadan farklı şehirlerin yaşam maliyeti endeksleri açıklanırken Türkiyeden İstanbul Ankara İzmir Bursa ve Antalyanın da bu listede olduğu görüldü.

Büyütmek için resme tıklayın

Medya takibinin öncü kurumu AJANS PRESS dünyadaki farklı şehirlerin yaşam maliyetini ele alan araştırmayı inceledi. AJANS PRESSIN Numbeo verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre Türkiyeden İstanbul Ankara İzmir Bursa ve Antalya gibi büyükşehirlerin bu listede olduğu görüldü. Böylelikle yaşam maliyet endeksi 4473 olan İstanbulun Türkiye içinde en pahalı şehir olduğu saptandı. İstanbulun hemen arkasından ise Ankara gelirken yaşam maliyet endeksi 4121 olarak gözlendi. Bu oran İzmirde ise 4097 olurken Bursada 4026 Antalyada da 3877 oldu. Dünyanın en pahalı şehri ise Bermudanın başkenti Hamilton olarak görüldü. Yaşam maliyet endeksi 14543 olan Hamiltonu da 14125 oran ile Zürih İsviçre ve 134 83 ile Cenevre İsviçre takip etti.

HAYAT PAHALILIĞI MEDYANIN GÜNDEMİNDE

ITS MEDYA ve AJANS PRESSIN konuyla ilgili gerçekleştirdiği medya incelemesinde yazılı basına yansıyan haber adetleri de belli oldu. Hayat pahalılığı ile ilgili 2018 yılında yazılı mecralarda 4 bin 163 haber çıkışı tespit edildi. Özellikle döviz kurlarında yaşanan hareketlilik medyanın gündeminde yer alırken yaşanan hareketliliğin doğrudan etkilediği temel gıda maddelerinden ulaşıma lüks tüketimden beyaz eşyaya konut fiyatlarından teknolojik aletlere birçok ürün başlığının yaşanan artış sebebiyle medyada oldukça sık yer aldığı görüldü.

06 Kasım 2018 - EkonomiYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (544) 375 03 30
Reklam bilgi

Anket Bize öğretilen tarihimizin doğru olduğuna inanıyor musunuz?