TÜRKİYE’NİN YÜZDE 33’ÜNDE KREDİ KARTI VAR

Ülkelerin kredi kartına sahip olma oranları belli olurken Türk halkının yüzde 33ünde kredi kartı olduğu saptandı.

Büyütmek için resme tıklayın

Medya takibinin öncü kurumu AJANS PRESS ülkelerin kredi kartına sahip olma oranlarını inceledi. AJANS PRESSIN We Are Social verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre Türk halkının yüzde 33ünde kredi kartı olduğu saptandı. Veriler 15 yaş üstü bireyleri kapsarken kredi kartına sahip olma oranıyla zirveye yerleşen ülke Kanada oldu. Böylelikle Kanadanın kredi kartına sahip olma oranı yüzde 77 olarak kaydedildi. Japonyada da kredi kartına sahip olma oranları azımsanmayacak seviyede iken  Japonyanın yüzde 66 ile ikinci sıraya yerleştiği saptandı. Rapor 2017 yılı verilerinden derlenirken kredi kartına sahip olma oranı en düşük ülke Endonezya olarak belirledi. Endonezyada kredi kartı olan insanların oranı ise sadece yüzde 2 olarak görüldü. Bunun yanı sıra Çin ve Rusyadaki kredi kartına sahip olma oranları da şaşırttı. Çinin sadece yüzde 16sında kredi kartı mevcutken bu rakam Rusyada yüzde 21 olarak kayıtlara geçti.

MEDYADA KREDİ KARTLARI

AJANS PRESS ve PRNETIN konuyla ilgili gerçekleştirdiği medya araştırmasında yazılı basına yansıyan haber adetleri belli oldu. 2018 yılı içerisinde gerçekleştirilen incelemede kredi kartlarının yıl boyunca  20 bin 433 haberle konuşulduğu görüldü. Yazılı mecralara yansıyan haber başlıkları incelendiğinde kredi kartlarının ekonomi haberleri arasında en çok konuşulan başlıklardan birisi olduğu saptandı. Konuyla ilgili en çok konuşulan başlıklar ise  kredi kartı kullanımın artışı ve özellikle son yıllarda borç ödemede yaşanan zorluklar oldu.

03 Kasım 2018 - EkonomiYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (544) 375 03 30
Reklam bilgi

Anket SİZCE SEÇİME ŞAİBE KARIŞTI MI?