AVRUPA’NIN EN PAHALI ÜLKESİ BELLİ OLDU

Avrupadaki 30 ülkeyi kapsayan araştırmaya göre Avrupanın en pahalı ülkesi İzlanda olurken en ucuz ülkesi Bulgaristan olarak kayıtlara geçti.

Büyütmek için resme tıklayın

Medya takibinin öncü kurumu AJANS PRESS sadece Avrupa ülkelerini konu alan pahalılık araştırmasını inceledi. AJANS PRESSIN Alman araştırma şirketi Statista verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre  Avrupanın en pahalı ülkesi İzlanda olarak belirlendi. Böylelikle İzlandanın pahalılık oranı yüzde 171 olarak görülürken son 17 yılda ise yüzde 339 oranında daha fazla pahalılaşma yaşadığı kaydedildi. İzlandayı yüzde 1659 pahalılık oranı ile İsviçre takip ederken en pahalı üçüncü Avrupa ülkesi yüzde 1519 oranı ile Norveç olarak görüldü. Bulgaristan ise yüzde 44 pahalılık oranına sahip olarak Avrupanın en ucuz ülkesi olarak kayıtlara geçerken Türkiyenin ise bu listede olmaması dikkat çekti.

MEDYADA GENİŞ YANKI UYANDIRDI

ITS MEDYA ve AJANS PRESSIN gerçekleştirdiği medya incelemesinde yazılı basına yansıyan haber adetleri de belli oldu. 2018 yılı içerisinde gerçekleştirilen incelemede yıl içerisinde hayat pahalılığı ile ilgili 32 bin 312 haber yansıması tespit edildi. Medyaya yansıyan haber başlıkları incelendiğinde özellikle son aylarda yaşanan kurdaki dalgalanmalar sebebiyle temel tüketim malzemelerindeki artışın medyanın da önemli gündem maddeleri arasında olduğu tespit edildi.

10 Ekim 2018 - DünyaYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (544) 375 03 30
Reklam bilgi

Anket Bize öğretilen tarihimizin doğru olduğuna inanıyor musunuz?