DÜNYADA EN ÇOK TURİSTİ AVRUPA KITASI AĞIRLIYOR

2017 yılında dünya genelinde toplam 1 milyar 323 milyon turist gelişi kaydedilirken Avrupa 671 milyon turist ağırlayarak bu alanda birinci sıraya yerleşti.

Büyütmek için resme tıklayın

Medya takip ve raporlama ajansı PRNET dünya genelindeki turizm hareketlerini konu alan araştırmayı inceledi. PRNETIN Dünya Turizm Örgütü UNWTO verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre 2017 yılında dünya genelinde toplam 1 milyar 323 milyon turist gelişi kaydedildi. Avrupanın ise 671 milyon turist gelişiyle birinci sıraya yerleştiği görülürken turizm pastasının yüzde 51lik dilimine sahip oldu. Avrupayı da 324 milyon turist gelişiyle Asya Pasifik takip ederken 207 milyon ile Amerika 63 milyon ile Afrika 58 milyon ile de Ortadoğu izledi.

EN ÇOK HAVAYOLU KULLANILDI

PRNET ve AJANS PRESSIN gerçekleştirdiği medya araştırmasında konuyla ilgili yazılı basına yansıyan haber adetleri de belli oldu.2017 ve 2018 yılları içerisinde bacasız sanayi turizmle ilgili547 bin 568 haber çıkışı tespit edildi. Ekonominin en önemli dalları arasında yer alan turizm aynı zamanda medyanın en çok konuştuğu başlıklardan birisi oldu.Raporda seyahat için hangi ulaşım araçlarının kullanıldığına da bakılırken havayolunun yüzde 57 ile ilk sırada olduğu görüldü. Havayolunu da yüzde 37 ile karayolu ikinci sıradan yüzde 4 ile denizyolları üçüncü sıradan demiryolları ise yüzde 2 ile dördüncü sıradan takip etti. Turistlerin en çok seyahat sebebinin ise yüzde 55 oranında eğlence ve istirahat amacıyla olduğu kaydedildi. Elde edilen veriler neticesinde en çok turizm harcamalarının olduğu ülke de 258 milyar dolarla açık ara Çin olarak görüldü. Çini 135 milyar dolar turizm harcamasıyla ABD takip ederken 84 milyar dolarla Almanya 63 milyar dolarla İngiltere ve 41 milyar dolarla da Fransanın takip ettiği tespit edildi.

 

06 Ekim 2018 - GündemYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (544) 375 03 30
Reklam bilgi

Anket Bize öğretilen tarihimizin doğru olduğuna inanıyor musunuz?