Usulsüz Fiyata Zabıta Engeli

ZEYTİNBURNU BELEDİYESİ ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ GIDA ÜRÜNLERİNDE FAHİŞ FİYAT UYGULAMASI USULSÜZLÜĞÜNÜN ÖNÜNE GEÇMEK İÇİN DENETİMLERİNİ ARALIKSIZ SÜRDÜRÜYOR.

Haber albümü için resme tıklayın

EKIPLER REYONLARI TEK TEK GEZEREK ETIKET KONTROLÜ YAPIYOR.

Zeytinburnu genelinde Zabıta Müdürlüğü ekiplerince Tüketicinin Korunması Hakkında Kanununa uygun olarak fiyat etiketi denetimi aralıksız sürüyor. Halk pazarları market ve bakkal gibi perakende satış yerlerinde yapılan düzenli denetimler vatandaşların son günlerde fahiş fiyat uygulaması nedeniyle yaptığı şikâyetler sebebiyle artırıldı.

Malın üretim yeri ayırıcı özelliği satış ve birim fiyatı stokçuluk gibi konular olmak üzere iş yerlerinde fırınlarda manav ve bakkal/market gibi perakende satış yapan diğer tüm işletmelerde etiket tarife fiyat listeleri ve ekmeklerin gramaj kontrolleri yapılarak herhangi bir usulsüzlük tespitinde yasal işlem başlatılıyor.

Zeytinburnu zabıta ekiplerinin pazar alanlarında görevlendirdiği memurlar ise yüksek fiyatlı terazileri hileli kullanan ve hileli olarak karışık veya standartlara aykırı mal sattığı tespit edilen esnaflara karşı 5957 sayılı kanun kapsamında idari para cezası tanzim ediyor.

04 Ekim 2018 - GündemYorum yazarak Mercek Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mercek Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (544) 375 03 30
Reklam bilgi

Anket Bize öğretilen tarihimizin doğru olduğuna inanıyor musunuz?