logo

reklam

Zulüm Haramdır


facebooktwitter
Mustafa ÇİÇEKLİ
ciceklireklam@hotmail.com

Peygamber Efendimiz (sallallâhü aleyhi ve sellem) hazretlerine ve mü’minlere çok zulüm ve işkence etti.

Peygamber Efendimiz (sallallâhü aleyhi ve sellem) hazretlerine ve mü’minlere çok zulüm ve işkence etti.
Rabbim, “Allâhtır!” ve “Allâh birdir!” dedikleri için, birçok kimsesiz Müslüman erkek ve kadını hunharca şehid etti.
Ama sonunda kendiside Bedir günü, bir Aslan sahabenin kılıcıyla can verdi.
Yezid
Yezid, saltanat için ehl-i beyt’e binbir türlü işkence ve zulüm etti.
İmam Hüseyin (r.a.) Hazretlerini ve beraberindeki yetmiş iki ferdi, günlerce susuz bıraktıktan sonra üzerlerine tam yirmi yedi bin kişilik zulüm ordusunu gönderdi.
Peygamber Efendimiz (sallallâhü aleyhi ve sellem) hazretlerinin mübarek torunu İmam Hüseyin (r.a.) Hazretlerini ve onun aile fertlerini hunharca şehid etti.
Yezid, o çok sevdiği saltanat tahtında pek kalamadı. Kırk dört yaşında iken bağıra bağıra çok feci bir şekilde can verdi.
Zalimin Kötü Sonu
Yezid bu zulmü bizzat kendi eliyle yapmadı.
Yapamazdı.
Çünkü Yezid korkak ve savaşmasını bilmeyen kötü bir insandı.
Yezid bu zulmü ayak takımının eliyle yaptırdı.
Ehl-i beyte zulmü, zalim Yezidin avaneleri, Yezidin gözüne girebilmek ve Yezid’ten dünyalık elde edebilmek ümidiyle reva gördüler.
Zalim Yezidin emrine uyarak, Hazret-i Hüseyin (r.a.) ve ehl-i beyt fertlerini şehid eden o zalim askerlerin hepsi zamanla çok acıklı bir şekilde öldürüldü veya hayvanlar tarafından parçalandılar.
Bir gece alaca karanlıkta büyük bir cemaat oturmuştu.
Meclisi aydınlatması için çadırın dört tarafına lambalar koymuşlardı.
Bir toplulukta yetmişlik bir dede,
-“Hazret-i Hüseyine karşı savaşma ve onu şehid etme hadisesine karışan arkadaşlarımın hepsi cezalarını buldular. Tek bir ben kaldım!” dedi.
O anda o lambalardan biri o yaşlı adamın üzerine düştü.
Üstü tutuştu.
Yanmaya başladı.
Kimse onu kurtaramadı.
Adam, cayır cayır yandı…

Hasan Sabbâh
Dünyada en büyük terör şebekesini kuran kişi, Hassan Sabbâhtır.
Cennet ve cehennemi vardı.
Cenneti kızlarla doluydu.
Asyanın en güzel kızlarını zorla alilerinin elinden alıp bu cennetine koymuştu.
O yalancı cennetinin içinde şarap nehirleri akıtıyordu. Genç insanları örgütüne alacağı zaman önce o gence afyon veriyordu. Genç, tam sarhoş olduğu zaman, o genci alıp bu cennetine koyuyordu. Genç orada kendisine geldiği zaman, kendisini çıplak kızların içinde buluyordu.
Etrafında şaraptan nehirler akıyordu.
Her türlü ikram vardı.
Genç adam günlerce o haldekalıyordu. Sonra onu alıp Hasan Sabbâhın huzuruna çıkarıyorlardı.
Hasan Sabbâh o gence;
-“Benim gücümü ve kuvvetimi gördün! Git falanca yerde ve falanca kişiyi öldür! Hiç korkma eğeronlar, seni öldürürseler, benim her yerde meleklerim var. meleklerim seni alıp cennetime getirirler!” diyordu.
Böylece İslam devlet adamlarına ve büyüklerine sû-i kast yaptırıyordu.
Nizamül-Mülkü o öldürttü.
Aynı zamanda bir cehennem yapmıştı. Cehenneme göndermek istediği kişiyi işaretiyle adamları çok derin ve dibinde aç aslanların yaşadığı bir vadiye atıyorlardı.
Orada aslanlar onu parçalıyordu.
Sonunda Cengiz Hanın ordusu ona musallat oldu. Onun kökünü kazıdılar.Ömerfarukhilmi

 

Share
203 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Güneş durdu yerinde

  24 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Güneş durdu yerinde Şam şehrinde medfun Evliyadan Seyyid Muslihiddin Efendi ”rahmetullahi aleyh“, bir gün Peygamber efendimiz aleyhisselamdan bahsederken şunu anlattı sevdiklerine: Peygamber efendimiz bir gün evlerinde otururken hazret-i Ali de “radıyallahü teâlâ anh” yanlarındaydı. O esnada Cebrail aleyhisselam bir vahiy getirdi. Efendimiz aleyhisselam, vahyin ağırlığından mübarek başlarını hazret-i Ali’nin dizine koydular. Vakit, ikindiyle akşam arasıydı. Ve güneş batana kadar kaldıramadılar başlarını. ...
 • Bugünün işini, yarına bırakma!

  23 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Bugünün işini, yarına bırakma! Buhara’da yetişen Evliyadan Seyyid Emir Burhan hazretleri “rahmetullahi aleyh“, bir gün bir gence; - Ey kıymetli oğlum! Bugün, her istediğini kolayca yapabilecek bir haldesin. Gençliğin, sıhhatin, gücün, kuvvetin, malın ve rahatlığın bir arada bulunduğu bir zamandasın, buyurdu. Sonsuz saadete kavuşturacak sebeplere yapışmayı, yarar işleri yapmayı yarına bırakma, hemen yap. Delikanlı sordu. - Ne yapmamı tavsiye edersiniz efendim? - İnsan ömrünün en iyi zamanı olan bu gençlik gün...
 • DURDURAMADINIZ BÜYÜK TÜRKİYE YÜRÜYÜŞÜNÜ!

  22 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  BÜTÜN DÜMENLRİNİZİ BİLİYORUZ. Bu ülke 35 yıldır sadece terörle mücadele etmiyor, bu ülke 35 yıldır terörün bataklığında üreyen işte bu kirli zihniyetle de mücadele ediyor. Terörü bir geçim kapısı haline getirmiş, yoksul çocukların ölümünü kendisine bir rant haline getirmiş kan baronlarıyla da bu ülke mücadele ediyor. İnanın, bunlar için en iyi Kürt ölü Kürt’tür, bunlar için en iyi Alevi ölü Alevidir. Vatanına ihanet eden, ama mütedeyyin maskesi takan örgütlerin dizinin dibine çökerler, ama gerçek mütedeyyinden korkar, onu yok etmek için her şe...
 • Ahlak ilmi çok mühimdir

  22 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Ahlak ilmi çok mühimdir Edirne’de medfun bulunan büyük Velilerden Şücaeddin-i Karamani hazretleri ”rahmetullahi aleyh“, bir gün sohbetinde; - Ahlak ilmi, kalb ve ruh temizliği bilgisi demektir, buyurdu. Tıp ilminin, beden sağlığı bilgisi olmasına benzer. Çünkü fena huylar, kalbin ve ruhun hastalıkları, zararlı işler de bu hastalıkların alametleridir. Şöyle devam etti: - Ahlak ilmi, çok şerefli, pek kıymetli, en lüzumlu bir ilimdir. - Neden efendim? dediler. - Çünkü, kalbin ve ruhun kötülükleri bu ilimle tem...
UA-36507442-2