logo

reklam

Zulüm Haramdır


facebooktwitter
Mustafa ÇİÇEKLİ
ciceklireklam@hotmail.com

Peygamber Efendimiz (sallallâhü aleyhi ve sellem) hazretlerine ve mü’minlere çok zulüm ve işkence etti.

Peygamber Efendimiz (sallallâhü aleyhi ve sellem) hazretlerine ve mü’minlere çok zulüm ve işkence etti.
Rabbim, “Allâhtır!” ve “Allâh birdir!” dedikleri için, birçok kimsesiz Müslüman erkek ve kadını hunharca şehid etti.
Ama sonunda kendiside Bedir günü, bir Aslan sahabenin kılıcıyla can verdi.
Yezid
Yezid, saltanat için ehl-i beyt’e binbir türlü işkence ve zulüm etti.
İmam Hüseyin (r.a.) Hazretlerini ve beraberindeki yetmiş iki ferdi, günlerce susuz bıraktıktan sonra üzerlerine tam yirmi yedi bin kişilik zulüm ordusunu gönderdi.
Peygamber Efendimiz (sallallâhü aleyhi ve sellem) hazretlerinin mübarek torunu İmam Hüseyin (r.a.) Hazretlerini ve onun aile fertlerini hunharca şehid etti.
Yezid, o çok sevdiği saltanat tahtında pek kalamadı. Kırk dört yaşında iken bağıra bağıra çok feci bir şekilde can verdi.
Zalimin Kötü Sonu
Yezid bu zulmü bizzat kendi eliyle yapmadı.
Yapamazdı.
Çünkü Yezid korkak ve savaşmasını bilmeyen kötü bir insandı.
Yezid bu zulmü ayak takımının eliyle yaptırdı.
Ehl-i beyte zulmü, zalim Yezidin avaneleri, Yezidin gözüne girebilmek ve Yezid’ten dünyalık elde edebilmek ümidiyle reva gördüler.
Zalim Yezidin emrine uyarak, Hazret-i Hüseyin (r.a.) ve ehl-i beyt fertlerini şehid eden o zalim askerlerin hepsi zamanla çok acıklı bir şekilde öldürüldü veya hayvanlar tarafından parçalandılar.
Bir gece alaca karanlıkta büyük bir cemaat oturmuştu.
Meclisi aydınlatması için çadırın dört tarafına lambalar koymuşlardı.
Bir toplulukta yetmişlik bir dede,
-“Hazret-i Hüseyine karşı savaşma ve onu şehid etme hadisesine karışan arkadaşlarımın hepsi cezalarını buldular. Tek bir ben kaldım!” dedi.
O anda o lambalardan biri o yaşlı adamın üzerine düştü.
Üstü tutuştu.
Yanmaya başladı.
Kimse onu kurtaramadı.
Adam, cayır cayır yandı…

Hasan Sabbâh
Dünyada en büyük terör şebekesini kuran kişi, Hassan Sabbâhtır.
Cennet ve cehennemi vardı.
Cenneti kızlarla doluydu.
Asyanın en güzel kızlarını zorla alilerinin elinden alıp bu cennetine koymuştu.
O yalancı cennetinin içinde şarap nehirleri akıtıyordu. Genç insanları örgütüne alacağı zaman önce o gence afyon veriyordu. Genç, tam sarhoş olduğu zaman, o genci alıp bu cennetine koyuyordu. Genç orada kendisine geldiği zaman, kendisini çıplak kızların içinde buluyordu.
Etrafında şaraptan nehirler akıyordu.
Her türlü ikram vardı.
Genç adam günlerce o haldekalıyordu. Sonra onu alıp Hasan Sabbâhın huzuruna çıkarıyorlardı.
Hasan Sabbâh o gence;
-“Benim gücümü ve kuvvetimi gördün! Git falanca yerde ve falanca kişiyi öldür! Hiç korkma eğeronlar, seni öldürürseler, benim her yerde meleklerim var. meleklerim seni alıp cennetime getirirler!” diyordu.
Böylece İslam devlet adamlarına ve büyüklerine sû-i kast yaptırıyordu.
Nizamül-Mülkü o öldürttü.
Aynı zamanda bir cehennem yapmıştı. Cehenneme göndermek istediği kişiyi işaretiyle adamları çok derin ve dibinde aç aslanların yaşadığı bir vadiye atıyorlardı.
Orada aslanlar onu parçalıyordu.
Sonunda Cengiz Hanın ordusu ona musallat oldu. Onun kökünü kazıdılar.Ömerfarukhilmi

 

Share
169 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Allahım..! İşlerin Hepsi Güzel.

  20 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Adamın biri bir gün bahçesinde otururken Hayvan dışkısından top yapan bir böceği görmüş, böcek pisliği ayakları ile yuvarlayarak giderken içinden şöyle geçirmiş: - Ey Allahım! Her şeyi çok güzel çok hoş yaratmışsın da, şu böceği sırf pislikle uğraşsın diye mi yarattın? Aradan bir kaç ay geçmiş adam umarsız bir hastalığa yakalanmış. Derdine kimseler çare bulamamış. En sonunda bilge bir doktor ''Bak demiş bazen bahçelerde gezen bir böcek olur ayakları ile pislik yuvarlar işte o yuvarladığı pisliklerden 40 gün boyunca aralıksız yiye...
 • “ VƏTƏNÇİN ÖLƏNƏ ÖLÜ DEYİLMƏZ! ”

  20 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

        Yenicə ATA olmuşdu. Valideyn olmağın sevincini yaşayırdı. SƏNGƏRDƏKİ dostları ilə bölüşdü, çin olmuş arzusunun səadətini. Həyata ilk qədəmlərini atan oğlunu görmək, onu qucağına almaq, cənnət ətirli qoxusunu duymaq üçün günləri sayırdı. Qəlbi ümidlər, arzular, xəyallar ümmanına çevrilmişdi... Amma düşmən gülləsi aman vermədi, oğlunun şirin qığıltısını eşitməyə. Onun beşiyi başında səngərdən, hərbdən, qanlı döyüşlərdən, qolları üstündə gözlərini yuman şəhid igidlərdən bəhs edən hekayətlərini birər-birər nəql etməyə. Ömrü qə...
 • Azadlıq Şəhidləri

  20 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Allah yolunda öldürülənlərə(şəhid olanlara)”ölü deməyin”.Əksinə,onlar (Allah dərgahında) diridirlər,lakin siz bunu dərk etmirsiniz. “Bəqərə” sürəsi 154                        Azərbaycan tarixinin qızıl səhvələrinə bir ölməzlik dastanı yazdılar. Məğrur baxışları soyuq daşlara həkk olundu. Sabahı düşünmədən Azadlıq toxumunu torpağa səpdilər. Nə tank,nə güllə,nədəki ölüm yollarında döndərə bilmədi.Ürəklərdə əbədi məskən saldılar.Elə bir məskənki,məzarları belə olmasa bir millətin bir ulusun qəlbində yaşayacaqlar. İllər,əsirlər bel...
 • Yarını 1960 ile kıyaslamak

  20 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI, SÜRMANŞET

  Yarını 1960 ile kıyaslamak KKTC Cumhurbaşkanı Sayın Mustafa Akıncı’nın Salı akşamı TRT HABER’de ve yerel televizyonlarda canlı olarak yayınlanan “Anadolu Soruyor” programında müzakereler ile ilgili yaptığı açıklamalar bana göre “Çok düşündürücü” ve kabul edilemezdir. Sayın Akıncı söz konmuşu canlı yayında hiç durmadan müzakereler sonrasını hep 1960 koşulları ve 1960 Cumhuriyeti’nde Kıbrıslı Türklerin Anayasal hakları ile karşılaştırdı ve bir çözüme varılırsa nasıl bu koşullardan daha ileriye gideceğimizden bahsetti. Sayın Akıncı’ya gör...
UA-36507442-2