logo

22 Temmuz 2016

Zeytinburnulular Demokrasi Nöbetine Devam Ediyor

3Zeytinburnulu vatandaşlar demokrasi nöbeti tutmaya devam ediyor. Darbe girişimine karşı ilçe meydanında düzenlenen milli irade nöbetine Türk bayraklarıyla katılan vatandaşlar, gecenin geç saatlerine kadar sloganlar atıp, istiklal marşı okudu.

Zeytinburnu’nda binlerce kişi ilçe meydanında düzenlenen demokrasi mitingine akın etti. Darbe teşebbüsünde şehit olanlara dualar okuyan Zeytinburnulular, gece boyunca meydandan ayrılmayarak milli iradeye sahip çıktı. Vatandaşlarla birlikte demokrasi nöbetine katılan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, “Rabbim sizlerden razı olsun. Kıyamete kadar şu ay yıldız bayrağımızın bu gök kubbede dalgalanmasına ve ezanlarımızın susmamasına katkı verdiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum.”dedi.

MİLLİ İRADEYE SAHİP ÇIKTILAR

Önümüzdeki günlerin de çok önemli olduğunun altını çizen Başkan Aydın, “Her akşam burada olduğunuz için sizlere minnettarım. En değerli varlığınız olan canınız pahasına darbecilere, katillere dur dediniz. Bu kutlu yolculukta şehit olan kardeşlerimizle birlikte Rabbim bizleri cennette buluştursun. Sizler tarih yazdınız, Rabbim sizlerden razı olsun. Hepinizin alınlarından öpüyorum ve sizi Allah’a emanet ediyorum.”dedi.

Belediye tarafından çorba ikramının yapıldığı gecede vatandaşlar gecenin geç saatlerine kadar şiirler eşliğinde demokrasi nöbetine devam etti.

Share
372 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2