logo

04 Ağustos 2016

Zeytinburnulu Şehitlerin Adı Sokaklara Verildi

1Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi, Saraçhane’de şehit düşen Zeytinburnulu şehitlerin adlarının yaşadıkları sokağa verileceğini duyurdu.

15 Temmuz gecesi Saraçhane’de şehit düşen Zeytinburnulu vatandaşların hatırasını yaşatmak adına Şehit Adil Büyükcengiz ve Şehit Şuayip Seferoğlu’nun adlarının yaşadıkları sokaklara verileceğini açıklayan Aydın, kalkışmadan beri, vatandaşlar tarafından bir an boş bırakılmayan Zeytinburnu Meydanı’nın adının da “Zeytinburnu 15 Temmuz Meydanı” olarak değiştirileceğini duyurdu.

ŞEHİT ADİL BÜYÜKCENGİZ VE ŞEHİT ŞUAYİP SEFEROĞLU SOKAKLARI

Başkan Aydın, Zeytinburnulu şehitlerden Adil Büyükcengiz’in yaşadığı Gökalp Mahallesi 31. Sokak’ın “Şehit Adil Büyükcengiz Sokak” ve Şuayip Seferoğlu’nun yaşadığı Nuripaşa Mahallesi 63. Sokak’ın ise “Şehit Şuayip Seferoğlu Sokak” olarak değiştirilmesi yönünde ilk meclis toplantısında teklif verileceğini söyledi.

50 BİN KİŞİLİK MEYDANIN YENİ ADI: “ZEYTİNBURNU 15 TEMMUZ MEYDANI”

Meclis toplantısında ayrıca, Zeytinburnu’nda demokrasi ve milli iradenin merkezi olan, kalkışmadan beri binlerce Zeytinburnulunun demokrasi nöbetlerinde bir an bile boş bırakmadığı Zeytinburnu Meydanı’nın da “Zeytinburnu 15 Temmuz Meydanı” olarak değiştirilmesi teklif edilecek.

Share
478 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2