logo

02 Mayıs 2016

Zeytinburnulu Kadınlar Okul Yaptırmak İçin Kermes Açtı

Zeytinburnu Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi, 3. Geleneksel Kermesi ilçe esnafının da desteği ile Zeytinburnu Meydanı’nda gerçekleştirdi. Ev yemeklerinden kırtasiye ürünlerine, pastalardan tekstil ürünlerine kadar birçok ürünün yer aldığı kermesten elde edilen gelirler, Zeytinburnu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa anaokulu yapımında kullanılacak.

12376300_1752417274991482_8328034447571623846_n

Zeytinburnu Belediyesi’nin desteğiyle bu yıl üçüncüsü düzenlenen kermes, Zeytinburnu Kent Konseyi Kadın Meclisi, ilçe esnafı ve Zeytinburnu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle Zeytinburnu Meydanı’nda gerçekleştirdi. Kermesten elde edilen gelirle ilçede anaokulu yapma planları olan Kent Konseyi Kadın Meclisi, el emeği ürünlerini satışa sundu. Resim yarışmaları, şiir dinletileri, söyleşiler ve yemek yarışması gibi etkinliklerle festival havasında geçen kermeste, son gün çocuklar arasında resim yarışması düzenlendi.

 

EL EMEĞİ GÖZ NURU ÜRÜNLERİNİ ÇOCUKLAR İÇİN SATIŞA ÇIKARDILAR

 

Kermeste kitap ve kalem gibi ürünler satarak okulun yapımına katkı sağlamaya çalışan Gülsüm Akgün, “Bu yıl kermesimizin üçüncüsü düzenleniyor. Buradan elde edilen gelirle bir anaokulu yapılacak. Satışlarımız güzel gidiyor. Hemen hemen tüm ürünlerimiz tükettik. Halkımızın ilgisi oldukça büyük, tüm yardımsever vatandaşlarımız buraya geldi, bizden desteklerini esirgemediler.” dedi.

 

Kitap satarak katkı sağlamaya çalışan Asuman Sula Durmuşoğlu, “Üç senedir Zeytinburnu Meydanı’nda kermes düzenliyoruz. Buradan elde ettiğimiz gelirleri her sene kimin ihtiyacı varsa ona bağışlıyoruz. Bu yılki kermesimizi de Zeytinburnu’ndaki bir anaokulu yapımı için açmaya karar verdik. Tabii ki bu projeye kermesin gücü yetmez ama bize her konuda destek veren Zeytinburnu Belediyesi bu konuda da bize yardımcı olacağına söz verdi. Kendilerinin de desteğiyle bu anaokulunu inşallah yaptıracağız. Zeytinburnu’nun buna çok ihtiyacı var.’’ İfadelerini kullandı.

Kermes içerisinde giysi reyonunda satış yapan Türkan Kurtuluş ise, “Bu proje, zor durumda olan ev kadınlarına destek amaçlı bir projedir. Anaokulu açıldığı takdirde zor durumda olan ev kadınlarının çocuklarına öncelik verilecek. Bu sayede zor durumda olan kadınlarımıza bir şekilde destek vermiş olacağız. Vatandaşlarımızın bu proje ilgisi oldukça yoğun bu yüzden kermese büyük ilgi gösteriyorlar, satışlarımızda yoğun bir taleple karşılaştık.” dedi.

 

Share
351 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2