logo

reklam
10 Haziran 2016

Zeytinburnu Belediyesi “Gönül Sofrası’nda” 2 Bin Kişiyi Ağırladı

2Zeytinburnu Belediyesi, her yıl geleneksel olarak düzenlediği “Gönül Sofrası” iftarında 2 bin kişiyi aynı sofrada buluşturdu.

On bir ayın sultanı Ramazan ayında her gün farklı bir mahallede iftar programı gerçekleştiren Zeytinburnu Belediyesi, gönül sofrası iftarlarına aralıksız olarak devam ediyor. Ramazan ayı boyunca 5 meydan, 12 mahalle ve 12 farklı sokakta iftar verecek olan belediye, hayırsever iş adamlarının bağışlarıyla yaklaşık 2 bin vatandaşı Çırpıcı Mahallesi’ndeki iftar sofrasında ağırladı.

Sulu yemekten çorbaya, salatadan tatlıya kadar hiçbir detayın atlanmadığı ziyafet programında birbirinden değerli konuklar eşsiz ilahileriyle geceye renk kattı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Çırpıcı Mahallesi’ndeki iftar programında Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın da yer aldı.

“RAMAZAN AYI PAYLAŞMA AYIDIR”

Ramazan ayının birlik ve beraberlik açısından önemine dikkat çeken Başkan Aydın, “Zeytinburnulu hemşehrilerimizle birlikte Çırpıcı Mahallesi’nde beraberiz. Genci yaşlısı burada birlikte aynı sofraya zenginlik katıyorlar. Ramazan paylaşma ayıdır, biz de bu mutluluğu yaşamak istiyoruz. İş adamlarımızın desteğiyle Zeytinburnu ilçemizde her akşam farklı bir mahallede burada olduğu gibi sokak iftarı yapıyoruz. Aileler, çocukların elinden tutup, Ramazan’ın bu güzelliğini de çocuklarına yaşatmış oluyorlar. Bizi yalnız bırakmayan hemşehrilerimize teşekkür ediyoruz. Onlarla birlikte iftar sofrasının zenginliğini paylaşma duygusunu birlikte yaşıyoruz.” dedi.

“KÜLTÜR VE SANAT ETKİNLİKLERİMİZ ARALIKSIZ DEVAM EDECEK”

Ramazan ayı boyunca çeşitli kültür ve sanat etkinlikleri gerçekleştireceklerinin altını çizen Başkan Aydın, sözlerine şöyle devam etti: “Her akşam farklı mahallede ve sokakta burada olduğu gibi sosyal ve kültürel etkinliklerimiz olacak. Cumartesi ve Pazar günleri ise birbirinden farklı konukların ağırlanacağı programlar, Zeytinburnu Meydanı’nda gerçekleştirilecek. Zeytinburnu’ndaki belirli camilerde çeşitli etkinliklerimiz devam ediyor. Camilerimizde müftülükle birlikte belirlediğimiz programlar bulunuyor. Her gün Merkezefendi Camii’nde İstanbul’un meşhur hafızları Kur’an-ı Kerim okuyor. Seyitnizam Camii’nde ise her Cuma Enderun teravihleri kıldırılıyor.”dedi.

 

Share
200 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2