logo

29 Aralık 2015

ZEKAİ TUNCA’NIN YORUMU İLE EŞSİZ BİR AKŞAM YAŞANDI

Türk Sanat Müziği’nin usta ismi Zekai Tunca, Beylikdüzü Belediyesi Kültür Merkezi’nde verdiği konserde yıllanmış eserleri sevenleri için seslendirdi. Programın ilk bölümünde ise Beylikdüzü Kültür Sanat Derneği Korosu, birbirinden güzel Zekai Tunca şarkılarını dinleyicilerle buluşturdu.  

7

Beylikdüzü’nde sanatla dolan akşamların birisi daha geride kaldı. Yılların eskitemediği sanatçı, 1979’dan bu yana 14 albüm yapan büyük üstad Zekai Tunca Beylikdüzü’nde unutulmaz şarkıları seslendirdi. Beylikdüzü Belediyesi Kültür Merkezi’nde sahne alan Tunca, “Seni Görmem İmkansız, Gözlerin Doğuyor Gecelerime, Sevmekten Kim Usanır, Leyla” gibi en sevilen parçalarını izleyicilerle birlikte söyledi. Sanatçı vatandaşa olan hitabında “Hoş geldiniz. Ne dinleyeceğinizi bilerek geldiniz. İlk bölümde söylenen şarkılarım için koro ekibine çok teşekkür ediyorum. Onur duyuyorum” dedi.

 

Muhayyer Kürdi, Segah, Nihavend makamlarından eserlerini konser boyunca büyük bir heyecanla seslendiren Tunca, kendisine çiçek takdim eden Beylikdüzü Belediyesi Başkan Danışmanı Erhan Bayladı’ya da teşekkürlerini sundu. Bayladı ise “Zekai Tunca, yaşayan en büyük bestecilerden biri. Her eseri pozitif. O’nu ağırlamaktan çok mutluyuz” diye konuştu.

 

Konserin ilk yarısında ise Beylikdüzü Kültür Sanat Derneği Türk Sanat Müziği Korosu sahne aldı. Beylikdüzü Belediyesi Başkan Danışmanı Bayladı, aynı zamanda koronun da şefliğini yaptı. Müziğe tutkun gönüllerin oluşturduğu koro,  Zekai Tunca’nın değerli eserlerinden oluşan bir konser verdi. Gecede “Seninle Tattım Ben Her Mutluluğu, Onun Olmaya Hakkım Yok, Daha Şimdiden Özledim, Leylakları Sümbülleri, Her Şeyi Unutup Yeniden, Sensizliği Ben Seçmedim, Kapıldım Sana Bir Mecnun Gibi” isimli Tunca eserleri, başarılı bir performans ile icra edildi. Şef Bayladı’ya çiçek takdimini ise konseri en ön sırada büyük bir ilgi ile izleyen Tiyatro Sanatçısı Yılmaz Gruda yaptı.

 

Share
382 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2