logo

14 Mayıs 2015

ZAHİDE YETİŞ’İN SUNUCULUĞUNDA KALPTEN BEYNE SAĞLIK SEMPOZYUMU

32.Vakıflar Haftası nedeniyle Türk Kalp Vakfı ve Türkiye Alzheimer Derneği işbirliğinde Bakırköy Belediyesi’nin destekleriyle ünlü sunucu Zahide Yetiş’in moderatörlüğünde “Kalpten Beyne” sağlık sempozyumu  Bakırköy Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezi’nde yapıldı.

zahide yetiş

Türk Kalp Vakfı Başkan Yardımcısı Hayriye Midillioğlu  ve Türkiye Alzheimer Derneği  Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Beşgül’ün  açılış konuşmasıyla başlayan sempozyumda  Prof. Dr. Yıldız Tümerdem , Prof. Dr. Neşe Tuncer ve Dr. Hüseyin Çelebi  kalp ve beyin sağlığı hakkında bilgi sundular ve dinleyicilerin merak ettiği soruları cevapladılar.

 

Soru ve cevap bölümünün ardından Şef Ümit Urkan yönetimindeki Bakırköy Belediyesi Türk Müziği Topluluğu konseri gerçekleşti.

zahidee yetiş

DÜNÜN GENÇLERİ BUGÜNÜN GENÇLERİ İLE BULUŞUYOR PROJESİ SONA ERDİ

 

Öte yandan kalp ve beyin sağlığı sempozyumundan  önce Marmara Üniversite İşletme Fakültesi ve Bakırköy Belediyesi tarafından 19 Şubat’ta başlatılan Dününü Gençleri Bugünün Gençleriyle Buluşuyor Projesi hakkında Marmara Üniversitesi İşletme Fak. Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Volkan Türker ve Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Zübeyde Yalın Öktem bilgi verdiler. Proje yaklaşık üç ay sürdü ve bu süre boyunca İşletme Fakültesinden gençler ile Bakırköy’de yaşayan 60 yaş üstü emeklilerimiz bir araya getirilerek ortak vakit geçirmeleri sağlanmıştır. Ayrıca bu proje sayesinde emeklilerimiz, iş ve yaşam deneyimleri ve hayat mücadelelerini gençlerle paylaşarak onlara örnek olmuşlardır.

Bu projede Bakırköy Belediyesi; gençler ve Bakırköy’de yaşayan emekliler arasında köprü olup onlara uygun ortam hazırlayarak, samimi ve hoşça vakit geçirmelerini sağlamıştır.

Ayrıca Dünün Gençleri Bugünün Gençleriyle Buluşuyor projesinde gençlerimizin emeklilere uyguladığı anketlerin sonuçları ve yorumları, yine bu süre boyunca düzenlenen etkinlikler ve paylaşımlar bir kitapçık haline getirilerek tüm paydaşlara birer anı olarak dağıtıldı.

Share
706 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2