logo

05 Mayıs 2015

‘ZAFERİN 100. YILINDA 100 OTOBÜSLE ÇANAKKALE

Çekmeköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Zaferin 100. Yılında 100 otobüsle Çanakkale’ye götürüyor.

ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ'NİN 14 NİSAN’DA ‘ZAFERİN 100. YILINDA 100 OTOBÜSLE ÇANAKKALE’YE GİDİYORUZ’ SLOGANIYLA BAŞLATTIĞI KÜLTÜR GEZİLERİ SÜRÜYOR. 6 MAYIS’TA SONRA ERECEK OLAN ORGANİZASYONDA, TOPLAMDA 5 BİN KİŞİNİN ÇANAKKALE’DE ANIT VE ŞEHİTLİKLERİ ZİYARET ETMESİ SAĞLANACAK. (GÜRKAN DÜZENLİ/ÇANAKKALE-İHA)

ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ’NİN 14 NİSAN’DA ‘ZAFERİN 100. YILINDA 100 OTOBÜSLE ÇANAKKALE’YE GİDİYORUZ’ SLOGANIYLA BAŞLATTIĞI KÜLTÜR GEZİLERİ SÜRÜYOR. 6 MAYIS’TA SONRA ERECEK OLAN ORGANİZASYONDA, TOPLAMDA 5 BİN KİŞİNİN ÇANAKKALE’DE ANIT VE ŞEHİTLİKLERİ ZİYARET ETMESİ SAĞLANACAK. (GÜRKAN DÜZENLİ/ÇANAKKALE-İHA)

Çekmeköy Belediyesi’nin 14 Nisan’da ‘Zaferin 100. Yılında 100 Otobüsle Çanakkale’ye Gidiyoruz’ sloganıyla başlattığı kültür gezileri sürüyor. 6 Mayıs’ta sonra erecek olan organizasyonda, toplamda 5 bin kişinin Çanakkale’de anıt ve şehitlikleri ziyaret etmesi sağlanacak.
Çekmeköy Belediyesi tarafından “Zaferin 100. Yılında 100 Otobüsle Çanakkale’ye Gidiyoruz” sloganıyla düzenlenen geziler sürüyor. Hafta içi vatandaşların hafta sonu ise lise öğrencileri ve STK’ların katıldığı gezide, Çanakkale Savaşları tarihi alanında bulunan anıt ve şehitlikler ziyaret ediliyor. Hafta sonunda, sabah erken saatlerde Gelibolu yarımadasına ulaşan 5 otobüsten oluşan Çekmeköy kafilesi, Kilitbahir’den başladıkları şehitlik turunda, Seyit Onbaşı anıtı, Soğanlıdere ve Şahindere şehitlikleri, Alçıtepe ve ardından Şehitler Abidesi’ne ulaşarak ziyaret etti. Burada verilen molanın ardından gezi, Seddülbahir bölgesi, 57. Alay şehitliği ve Conk Bayırı’nda devam etti.
Geziye katılan vatandaşlar, belediyenin organizasyonu sayesinde Çanakkale şehitliklerini görme fırsatı buldukları için Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’a teşekkür etti.

 

Yetkililer, 14 Nisan’da başlayan turların 6 Mayıs’ta sona ereceğini hatırlatarak, “Çekmeköylü vatandaşları 100 otobüsle Çanakkale’ye götürüyoruz. Günde 5 otobüs yola çıkıyor. 1 ay boyunca yaklaşık 5 bin kişi bu turlara katılmış olacak. Her gün, bu otobüslerimize belediyemizden sorumlu arkadaşlarımız da eşlik ediyor. Çekmeköy’de yaşayan vatandaşlarımız, hafta sonlarında lise öğrencilerimiz bu turlara katılabiliyorlar. STK’lar ve dernekler de başvurdukça hepsini getiriyoruz” dedi.

Share
374 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2