logo

Zabıta, güven ve huzurun teminatıdır

Zabıta Teşkilatı’nın 189. yılını kutlayan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, zabıta personelinin belediyelerin halk karşısındaki yüzü olduğunu belirtti. 

Zabıta Haftası ve Zabıta Teşkilatı’nın kuruluşunun 189. yılına ilişkin bir mesaj yayınlayan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, zabıtanın kendisine verilen yasalar çerçevesinde bağlı bulunduğu belediyenin sınırları içinde güven, huzur ve sağlığın teminatı olduğunu söyledi.11

“Başarılı ve kararlı”

Zabıta Teşkilatı’nın 189. yıllık köklü bir kurum olduğuna değinen Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Belediye sınırları içinde beldenin düzenini, halkın huzurunu ve sağlığını korumakla yükümlü olan zabıta personelimiz çok zor şartlar altında görev yapmaktadır. İnsan yaşamının söz konusu olduğu her yerde görev ve sorumluluğu bulunan zabıta teşkilatımız aynı zamanda da, belediyemizin halk karşısındaki yüzüdür. Oldukça meşakkatli ve stresli bir görev üstenmelerine karşın bu görevi başarı ve kararlılıkla yürütmektedirler. Büyükçekmece halkının daha sağlıklı ve huzurlu bir yaşam sürdürebilmesi adına mesai gözetmeksizin gece gündüz demeden özveriyle çalışmaktadırlar. Bu özverili çalışmalarından dolayı tüm zabıta arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca yaşamını yitirmiş olan zabıta personelimize Allah’tan rahmet, ailelerine de başsağlığı diliyorum.”

Share
359 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2