logo

Yüzlerce Şanlıurfalı İftarda bir araya geldi

İstanbul Şanlıurfalılar Dayanışma Derneği 2.İftar Buluşmalarını Florya’da ki Ziya Şark Sofrasında gerçekleştirdi.

1

İstanbul Vali Yardımcısı Mustafa Ayhan davetliler arasında yerini aldı. İlk Konuşmayı Şanlıurfalılar Dayanışma Dernek Başkanı Eyüp Sabri Göncü yaptı. Göncü muhteşem kalabalığa seslendi. Aralarında çok sayıda iş adamlarınında olduğu gecede katılım sağlayan davetlilere Başkan Göncü teşekkür etti. Yaklaşık 500 civarında İş adamları aileleriyle birlikte geceye iştirak etti.

IMG_5435

Göncü yaptığı konuşmada şöyle dedi;” Ramazan kardeşliğin buluştuğu, dayanışmanın oluştuğu aydır, 2.İftar buluşmalarında siz değerli hemşehrilerimizin bir araya gelerek kaynaşmasına vesile olan Dernek Yönetimindeki tüm arkadaşlarımızı canı gönülden kutluyorum. Aramızda İş adamları, Sivil Toplum Örgütleri ve Mardinliler Federasyonu Başkanı ile Federasyon üyelerininde katılımı bizleri mutlu etmiştir. Kısa bir süre önce Mardin Dernekleri ile kardeşlik protokolü imzaladık. Sanıyorum Türkiye’de bir ilke imza attık. Bahçelievler Mardinliler Dernek Başkanı Fuat Bodur’a da katkılarından dolayı huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Daha çok işimiz var çeşitli etkinliklerde buluşmak dileği ile hepinizi saygıyla selamlıyorum”

0.

İstanbul Vali Yardımcısı Mustafa Ayhan ise konuşmasını Urfa şivesiyle yaptı. Bu gecenin ehimniyetine değinen Vali Yardımcısı Ayhan, davetten dolayı Başkan Göncü’ye teşekkür etti. Katılım sağlayan tüm dostları selamladı ve fırsat buldukça bir arada olmayı arzu ettiğini vurguladı.

IMG_5386
Gecede Semazen gösterileri mest etti. Ramazan İftarını beklerken Şanlıurfalılar Dernek Muhasibi Fındıkzade İlk Okul Müdürü Sıddık Badıllı’nın hazırlamış olduğu sinevizyon gösterisi sunuldu. Gösterinin ardından İlahiler okundu. Semazenler yerini aldı. Gecenin Karanlığında Beyaz kıyafetleri ışık saçtı. Semazenler davetliler tarafından ilgi ile izlendi.

0

00

IMG_5397

IMG_5408

IMG_5449

1,.,

IMG_5471

IMG_5480

IMG_5406

 

Share
835 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2