logo

07 Mayıs 2016

YÜCEL ARZEN’DEN DUYGU DOLU KONSER

b5e57a51-097b-4e6b-91ba-300c6ff2eebfÜnlü müzisyen, piyanist Yücel Arzen Küçükçekmece Belediyesi kültür-sanat etkinlikleri kapsamında düzenlenen konserde, Küçükçekmeceli hayranlarıyla buluştu.

Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde Küçükçekmeceli sevenlerine muhteşem bir konser veren Arzen’ e, billur sesiyle Sezen Kiremit eşlik etti. ‘İki Alyans, Yarim Yarim, Belki, Arama Beni, Kimseler Bilmez, Feride’ gibi sevilen şarkılarını seslendiren Yücel Arzen ve Sezen Kiremit katılımcılara duygu dolu anlar yaşattı.

“SON DÖNEM ŞARKI SÖZLERİNİ ANLAYAMIYORUM”

Hoş sohbetiyle gönüllerde taht kuran Yücel Arzen, sempatik tavırları ile dikkat çekti. Günümüz müziğine de eleştiri getiren Arzen, “Son dönem şarkı sözleri bir felaket. Tek çözüm herhalde dinlememek. Aralarından hiç anlayamadıklarım var. Rafet El Roman’ı mesela hiç anlamıyorum” dedi. 12. yüzyılda yazılmış bir şiiri 20. yüzyılda çok rahat şarkılarında okuduğundan da bahseden Arzen, “Sanat nedir? Bir şeyi dolaylı yoldan anlatmaktır. Eskiler birbirlerine sevgilerini anlatabilmek için ne dolambaçlı cümleler kurmuşlar. Şimdi öyle mi?” diye konuştu.

Küçükçekmece Belediyesi’ne de teşekkür eden Arzen, kendi parçalarının yanı sıra dillere pelesenk olmuş ‘Seviyorum Seni, Anlamazdın, Ağlamakmış Oysa Sevmek, Ah Le Yar, Fikrimin İnce Gülü’ şarkılarını da seslendirdi. Konser sonunda ise Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Besim Müftüoğlu, Yücel Arzen ve Sezen Kiremit’e teşekkür ederek çiçek verdi.

Share
206 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2