logo

18 Şubat 2016

“YPG’yi destekçileri Türkiye’yi kaybetme riskiyle karşı karşıya”

tusiad_ve_musiad_davutoglu_ile_gorusecek_1434365942_527

Başbakan Davutoğlu dün Ankara’da meydana gelen terör saldırısının ardından açıklama yaptı. Açıklamasında YPG’ye detsek veren ülkeleri uyardı. “Türkiye’yi kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırlar” dedi.

Davutoğlu’nun açıklamasından satırbaşları şöyle:

-” Dün yapılan saldırı hem aziz milletimize hem de Silahlı Kuvvetlerimizde şerefli bir görev yürütmekte olan asker ve sivil memurlarımıza yönelik olmuştur. ”

-” Kesin bir şekilde bu saldırının Türkiye içindeki bölücü terör örgütü mensuplarıyla ve Suriye’den sızan YPG mensubu bir kişinin birlikte gerçekleştirdiği ortaya çıkmış bulunmaktadır.”

-“Bu intihar saldırısını gerçekleştiren Salih Neccar isimli kişi Kuzey Suriye’nin Amuda şehrinde 1992’de doğmuştur. Saldırının doğrudan YPG irtibatı ortaya konmuştur. İstihbari ve emniyet çalışmalarımız sonucunda 9 kişi gözaltına alınmıştır. Soruşturma derinleşerek sürdürülmektedir. Bu saldırının her aşamasında katkıda bulunan bütün unsurlar tek tek ortaya çıkartılacak ve adalete teslim edilecektir.”

-” YPG terör örgütü değildir diyenlere belgelerle birlikte ortaya koyulacak burada kesin bir dayanışma bekliyoruz bu dayanışmayı görmek en temel hakkımızdır.”

-“Terör örgütleri karşısında ortak tutum beklemek bizim hakkımızdır. YPG’yi masaya davet etmek isteyenlere buradan bir daha sesleniyorum nasıl DEAŞ masaya oturamazsa YPG de masaya oturamaz. Suriye halkının temsil etme yetkisi yoktur. YPG saldırısı ile Türkiye’ye düşman olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur. Doğrudan ya da dolaylı destekleyenler Türkiye’yi kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırlar.”

-” Terör saldırı doğrudan Türkiye’ye yönelik bir saldırıdır. Her yerde ve her şartta bunlara karşı gerekli tertibat alınacak. Biz fevri hareket etmeyiz Türkiye’nin bir oldubitti içine girmesine izin vermeyiz. Bizce en doğru zamanda en doğru yöntemlerle karşılık vereceğiz. ”

-” YPG’yi destekliyoruz diyen Suriye rejimi de bu olaydan sorumludur. “

-” Rusya’yı da gücünü masum halka karşı uygulamaması konusunda uyarıyorum.”

-” Terör örgütünü piyon olarak kullananlar unutmasın bu bumerang gibi döner onları vurur. DEAŞ’a karşı YPG’yi destekleyenlere sesleniyorum bugün destek verdiğiniz YPG Ankara’da canlarımızı aldı bu destekleri devam ederse terörün sorumlusu olurlar. Başta ABD olmak üzere NATO üyesi ülkelerinin Türkiye’nin kalbine terör saldırısı gerçekleştirenlerle ilişkide bulunmalarını mazur görmeyiz. Ellerine belgeler verilecek ve buna rağmen terör örgütünü savunurlarsa samimiyetlerini sorgularız.”

Share
373 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2