logo

22 Haziran 2015

Yoksul ve ihtiyaç sahibi ailelere, patates yardımı başlıyor….

5Ulus Tarihi Kent Merkezi Yenileme Alanı’nın yeni planı,Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın Başbakanlık’tan geri alınarak, Cumhurbaşkanlığı’na tahsis edilmesi, Kuzey Ankara Girişi Kentsel Dönüşüm Projesi1.Etap’ta yapılacak tüm doğalgaz hatlarının AYKOME tarafından hesaplanan kazı ruhsat açım bedellerinin, Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanması kaydıyla, Başkentgaz Dağıtım A.Ş. ile protokol yapılması,yoksul ve ihtiyaç sahibi kişi ve ailelere patates yardımında bulunulması ve11-12 Haziran 2015 tarihleri arasında aşırı yağışlar sonucu “Doğal afet” yaşanması nedeniyle işyeri, konut ve araçları zarara uğrayan vatandaşlara, belediye ve ASKİ imkanları dahilinde,1 milyon lira afet yardımı yapılması,

Büyükşehir Belediye Meclisinin olağanüstü toplantısında kabul edildi.

1. Etap’ta yapılacak doğalgaz hatları için, Başkentgaz ile protokol  

Ulus Tarihi Kent Merkezi Yenileme Alanı için yeni yapılan plan,Güdül Belediyesi Çağa Mahallesi 4 parselin belediye hizmetlerinde kullanılmak üzere, 25 yıllığına bedelsiz olarak Güdül Belediye’ne tahsisi, Belediye Meclisi olağanüstü toplantısında oy birliğiyle kabul gördü..

Toplantıda, ayrıca Kuzey Ankara Girişi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamındaki 1. Etap’ta yapılacak tüm doğalgaz hatlarının, AYKOME tarafından hesaplanan kazı ruhsat açım bedellerinin, Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanması kaydıyla, Başkentgaz Dağıtım A.Ş. ile protokol yapılması da oy birliğiyle karara bağlandı.

Başkentgaz, bencil davranıyor

“Başkentgaz’ın inanılmaz şekilde bencil davrandığı, hizmet yapma taraftarlığı yerine, hizmet yapmadan para toplama taraftarlığı yapıldığı” iddia edilen toplantıda,lojmanlara ve bir arsaya Başkentgaz tarafından el konulduğu,ama davanın kazanıldığı, esas ana arsa üzerindeki davanın devam ettiği,Başkentgaz’in arsanın üzerine resmen oturduğu,geri alınmasına rağmen, ihtiyati tedbir kararının halen kaldırılamadığı ifade edildi.

Cumhurbaşkanlığı adına tahsis edildi

Ayrıca Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın, Cumhurbaşkanlığı’na devrine ilişkin başkanlık yazısının da kabul edildiği toplantıda, konu ile ilgili başkanlık yazısında, özetle şu görüşlere yer verildi;

“08.04.2015 tarih ve 644 sayılı karar ile Başbakanlık’a yapılan tahsisin iptal edilerek, Yenimahalle İlçesi Orman Çiftliği 63386 ada 6 parseldeki hissenin, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi hizmet binası olarak kullanılmak üzere, 2 yıl süreyle bedelsiz olarak 5393 Sayılı Kanun’un 75. Maddesinin (d) bendi gereğince, Cumhurbaşkanlığı adına tahsis edilmesi ve bu süre içerisinde trampa (takas) yapılması hususunda karar alınması…”

Meclis, daha sonra, Ulus Tarihi Kent Merkezi Yenileme Alanı’nın, yeni planına ilişkin yazıyı görüşerek, oy çokluğuyla karara bağladı.

Yoksullara patates, aşırı yağışlarda zarar görenlere de çeşitli yardım

“Büyükşehir Belediye sınırları içerisinde yaşayan yoksul ve ihtiyaç sahibi kişi ve ailelere patates yardımı yapılması ve bu amaçla patates alımı, paketlenmesi, muhafaza edilmesi, taşınması ve dağıtılması için gerekli iş ve işlemlerin yapılması”na ilişkin başkanlık yazısını da oy birliğiyle kabul eden Meclis’te, ayrıca 11-12 Haziran günlerinde Ankara’da etkili olan aşırı yağışlarda zarar görenlere de, yardım eli uzatılmasına ilişkin karara imza atıldı.

Karara göre; Ankara sınırları içerisinde 11-12 Haziran 2015 tarihleri arasında aşırı yağışlar sonucu, “Doğal afet” yaşanması nedeniyle işyeri, konut ve araçları zarara uğrayan vatandaşlara, Büyükşehir Belediyesi ve ASKİ imkanları dahilinde 1 milyon lira afet yardımı yapılabilecek.

 

 

Share
348 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2