logo

reklam

YIKICI ZİHNİYETLER’EVET’E’ KARŞI ÇIKIYORLAR? :’HAYIR’ OYU KULLANIN.


facebook
Hasan ALPARSLAN
hasanalparslan20@hotmail.com

Terör örgütlerini tek bir çatı altında toplayan yeni koalisyonu HBDH; referandumdan oy tercihini açıkladı. “hayır” çıkması için direniş çağrısı yaptı.
Kanlı terör örgütleri; PKK, TKP/ML, THKP-C/MLSPB, MKP, TKEP-LENİNİST, TİKB, DKP, YRK, Devrimci Karargah ve MLKP, birleşerek HBDH terör örgütünü kurmuştu.
Terör örgütlerinin yeni koalisyonu HBDH, Cumhurbaşkanlığı sistemini getirecek referandumdaki oy tercihini açıkladı.
Terörist başı Duran Kalkan’ın önderliğinde kurulan terör koalisyonu, referandumda seçmenlerin “hayır” oyu kullanması gerektiğini istedi.

Kandil’den yapılan açıklamada “Referandumda hayır demeye ve faşizme karşı direnmeye Türkiye gücü ve yetkiyi elinde bulunduran millete karşı sorumluluğu bulunmayan vesayet kurumlarının elinden çok çekti.. Başkanlık Sistemine kim hayır diyor?
a) Politik tutucular/ konservatifler,
b) CHP’liler,
c) Radikal Sol Gruplar,
d) Feministler,
e) LGBT’liler,
f) Kapitalist-Faiz lobisi,
g) Kanlı terör örgütleri; PKK, TKP/ML, THKP-C/MLSPB, MKP, TKEP-LENİNİST, TİKB, DKP, YRK, Devrimci Karargah ve MLKP, (HBDH.)
h) HDP’liler, Kandil,
i) Bilumum Dış Güçler,

Gördüğünüz gibi, dış mihraklar bir koldan, iç mihraklar başka bir koldan ve bir de Batının müthiş kafa karıştıran fitne üzerine kurulan ve oluşturduğu yoğun propaganda ve algının etkisinde kalan saflar, hep birden ölümüne karşı çıkıyorlar.
Bu karşı çıkış öylesine radikal, öylesine radikal ki, bu gurupların Türkiye’nin asıl probleminin unutmuş oldukları, tek dertlerinin “Parlamenter sistemimizi” korumak olduğu izlenimine kapılıyorsunuz.
Bu tutucu tavrı “Türk Tipi Jakonizm” veya “Türk Tipi Demokratik Jakonizm” kavramı altında yerleştirmek mümkündür.
Evet, insanlık tarihinin bütün Jakobenlerin korkulu hayaleti “Halk” ya da “Halklardır”. Başkanlık sistemi halka götürülmemelidir.
Niçin?
Çünkü; Bir asırdan beri ötekileştirerek red ettikleri Osmanlı’nın geriye dönüşü olabilir. Bu aynı zamanda “bumerang etkisini” yaratabilir; bir gün “ötekileştirilen” geri döner ve hem de öyle bir geri dönüş olur ki, bunun adı da “Başkanlık Sistemi” olarak geri döner.
Ama korkunun ecele faydası yoktur. Bunu biliniz.

Tarihi okumaları bir araya getirdiğimizde ülkemizin yeni bir anayasaya ve yönetim sistemine olan ihtiyacı gün gibi ortaya çıkıyor. Cumhurbaşkanlığı Sistemi’nin ne rejimle, ne tek adamlıkla ne şahsilikle bir ilgisi var. Bu ülkede il başkanlarının vali olmasını herhalde AK Parti yapmadı. Veya AK Parti yaşamadı. Bunlar kime ait? Tamamıyla ana muhalefet partisinin geçmişine ait.

Ülkemizde her şeye karşı çıkmayı muhalefet sanan bir anlayış var. Ruh olmayınca beden cesettir CHP’nin il başkanları bu ülkede aynı zamanda valilik yapmıştır. Hem il başkanı hem vali. Böyle bir demokrasi olabilir mi? Asla da gündeme getirmek istemiyorlar” Bunun için sisteme karşı çıkanların özellikle güvensizlikleri Cumhurbaşkanı seçilecek kişiye değil, millete karşıdır. Cumhurbaşkanlığı sisteminin en büyük güvencesi gerçek anlamda demokratik olmasıdır. Sistemde milletimizin yarısından fazlasının teveccühüne mazhar olamayan hiç kimsenin ülkeyi yönetme ihtimali yoktur. Millete, milli iradeye hesap vermek zorunda olan hiçbir yöneticinin de Cumhurbaşkanlığı Sistemi’ne karşı çıkanların öne sürdükleri yanlışlara sapma ihtimali olamaz. Milletin size gösterdiği yolu terk ederseniz anında millet tarafından al aşağı edilirsiniz.

Share
788 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Bu din, vermek dinidir

  23 Nisan 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Bu din, vermek dinidir İran Evliyasından Muhyiddin-i Dusti hazretlerine “rahmetullahi aleyh”, bir gün bazı dostları gelip; - Dünyada en güzel şey nedir? diye sordular. Cevabında; - Dünyada en güzel şey, dünyaya düşkün olmamaktır, buyurdu. Anlayamadılar. O zaman sordu onlara: - Sizce dünyada en kıymetli maden nedir? - Altındır efendim. - Peki altından kıymetli olan nedir? - Bilmiyoruz hocam, nedir? - O altını, ihtiyaç sahibi başka Müslümana vermektir. Bu din, vermek dinidir. Veren aziz olur, alansa ...
 • Sevgilinin Sevgiliye Kavuştuğu Gece: Miraç Gecesi

  23 Nisan 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  Sevgilinin sevgiliye kavuştuğu en güzel, en kutlu ve de en mübarek olan gecelerden bir gece olan Miraç kandili ve gecesi tüm Müslüman alemine hayırlı olsun.   Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (s.a.v) göğe yükselerek Yüceler yücesi olan Yüce Mevla’nın huzuruna en güzel şekilde kabul edildiği mübarek gecedir.  İlahilerin birçok sırrını, hikmetini ve de bereketini kendi bünyesinde bulunduran bu gecede İsra Suresinin ilk ayeti kerimesinde şöyle ifade edilmektedir: “Bir gece, kendisine ayetlerimizden bir kısmını gösterelim diye (M...
 • BENİM OYUM ÜSTÜN

  23 Nisan 2017 KÖŞE YAZARLARI

  BENİM   OYUM   ÜSTÜN Yapılan başkanlık oylamasından sonra; yine birileri azıttı. Çıkan sonucu hazmedemedikleri için, olsa gerek; kendileri gibi düşünmeyen insanları; aşağılamaya, hakaret etmeye başladılar. Anadolu şehirlerindeki evet oylarının fazlalığı; Anadolu şehirlerine hakaret içeren, saldırmalara dönüştü. Artık pes, doğrusu. Bu insanlar, sözde; demokrasiye inandıklarını söyleyen, insanlardır. Ancak, Onların demokrasi anlayışında, kendileri gibi düşünmek, fikri; yatmaktadır. Eğer, kendileri gibi düşünmeyen fikir önde çıkarsa; O zaman, o...
 • Dünya, imtihan yeridir

  22 Nisan 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Dünya, imtihan yeridir İstanbul Evliyasından Hüsameddin Nakşi hazretleri "rahmetullahi aleyh", bir günkü sohbetinde; - Bu dünya “imtihan yeri”dir, buyurdu. Görünüşü tatlı ise de, aslı acıdır. Su gibi görünen bir serap, şeker kaplanmış zehirdir. Kendisini sevenlere en kötü şeyleri yapar. Şöyle devam etti: - Ona tutulan akılsızdır. Görünüşüne aldanan, sonsuz felakete düşer. Hadis-i şerifte; “Dünya ile ahiret birbirine zıttır. Birini razı edersen, öteki gücenir” buyuruldu. Sordular: - Peki efendim, bu kadar kötü...
UA-36507442-2