logo

12 Haziran 2015

YGM’ Lİ ÜYELERİN MÜZE ZİYARETİ..

53Şanlıurfa Gençlik Hizmetlerine ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Yenişehir Gençlik Merkezi ilimizde yeni açılan Şanlıurfa Müzesini gezdi.

YGM üyeleri, yeni  hizmete açılan ve Dünyanın sayılı müzelerinden olan Şanlıurfa Müzesi ve Şanlıurfa Kent Müzesini ziyaret etti.

YGM de kurslara devam eden üye gençler ile beraber gerçekleştirilen ziyaretin amacı, gençlere  kurs  ve diğer etkinliklerin yanı sıra onların tarih bilgilerini tazelenmek  üzere böyle bir gezi düzenledi.

Geziye katılan gençler ilk defa müzeyi görmenin verdiği mutluluğu yaşarken, burada bulunan eserleri de merakla inceleyip bol bol fotoğraf çektiler.

Yenişehir Gençlik Merkezi Müdürü Abdullah CANBEYLİ: “ Gençlerimizi ilimizde yeni açılan müzeye götürerek onları derslerden ve kurslardan bir nebze uzaklaştırarak, stres atmalarını sağladık. Bu tür etkinlikleri sık sık yapıyoruz.Bu da onları sevindiriyor.” Dedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü V. Ertuğrul YILDIZ  ise:”Gençlik Merkezlerimizin etkinlikleri gençlerin geleceğine ışık tutuyor.Kurslar ve gezilerin yanı sıra bu tür müze ziyaretleri de ilimiz kültürünü, tarihini öğrenmelerini amaçlıyor.” Diye konuştu.

Share
245 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2