logo

09 Aralık 2015

“YETERKİ AÇ KALAYIM AMA ANAHTARIMI ALMASINLAR”

IMG_2427Gölcük demreminde 4 gün boyunca toprak altında kalan daha sonra hayata yeniden dönen Erdoğan ailesi o gün bu gün yaşam savaşı veriyor.

Şükriye Erdoğan yaşadığı dramı Mercek Haber’e anlattı. Erdoğan hayat hikayesini anlatırken göz yaşları içinde: ” Eşim beni 35 yıl önce karnımdaki çocuğumla terk etti. O günden sonra hayatımı çocuklarıma feda ettim. Deprem bir çocuğumu aldı, Allah diğerini bana bağışladı. Çocuğuma hem anne, hem de baba oldum. Evlenmedim, onu büyüttüm okuttum. Ta ki, depreme kadar.

Deprem sonrası aylarca yoğun bakımda kaldım. Daha sonra bana yardım edenler oldu. Televizyona beni çıkardılar 35.000 TL. para topladılar bana ev almak için. Tuzla Aydınlı’da yapılan Toki’den bana ev almamı söylediler. Bir adam bana yardımcı olacağını söyledi. Bankaya giderek bana yardım eden adama peşinat olarak o parayı verdim. Sonra dolandırıldığımı anladım.Bankaya durumu izah ettiğimde banka yardımcı oldu, ancak ev parasını kaptırdım. Banka bana ev peşinatı için kredi açtı. Babamdan kalan 3 ayda bir 1.022.00 TL. emekli maaşı bağlamışlardı. Yarısı krediye kesildi. Elimde 422.00 TL. kaldı ama ev taksidine yetmiyor. Hele mutfak masrafını hiç karşılayamıyorum. Deliler gibi dilenmeye, belediyelerin önünde yatıp kalkmaya başladım. İstanbul doğumluyum. Hayatta böyle bir işin başıma geleceğini düşünemiyordum bile. Ancak ne oldum değil ne olacağım demeli. Evde ben, oğlum ve annem yaşıyorduk. Deprem sonrası kardeşimin de bacağı kesildi. Huzur evinde kalıyor. Hayatımız alt üst oldu. Hırsızlar yaşlı annemi soymaya geldiler, dövdüler, yatalak ettiler. Annemin altını bağlayacak bez bulamıyordum. Komşularımın benden haberi bile yok. Oğlum, Fethullah Gülen’in okulundan mezun diye iş de vermediler. Onun da psikolojisi iyice bozuldu. Anlayacağınız hayatım zindan oldu. 24 saat gözüme uyku girmiyor. Geceleri yatamıyorum. İlaç alıyorum ancak yine uyuyamıyorum. % 96 ağır engelliyim. Bakkala, markete bile gidemiyorum. Günlerce aç kalıyorum. 36 kiloya düştüm. Annem açlıktan öldü. Bu gidişle sıra bana gelecek. Yetkililer bana yardım eli uzatsınlar. Allah rızası için bana destek olsunlar. Elimden anahtarımı almasınlar size yalvarıyorum. Sayın Başbakanım size sesleniyorum. Aç kalayım beni sokağa atmasınlar! ” dedi. Şükriye Erdoğan, şimdi perişan halde, yaşlı gözlerle, bir ümit yetkililerin kendilerine yardım elini uzatmalarını bekliyor.

HAYATIN İÇİNDEN 1. BÖLÜM

HAYATIN İÇİNDEN 2.BÖLÜM

Share
1291 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

#

“YETERKİ AÇ KALAYIM AMA ANAHTARIMI ALMASINLAR”” için 8 Yorum

 1. ozge : diyor ki:

  Allah rızası için yardımcı olalım lütfen. ..

 2. Murat yıldız : diyor ki:

  Nesrin hanım şükriye hanımın adresi.bulvar meydan cad.Aydınlı mah.fecir sk. No.2 d.16 tuzla/istanbul Allah razı olsun

 3. nesrin : diyor ki:

  Ablanın tel yada açık adresini alabilirmiyim

  • admin’in profil fotoğrafı admin : diyor ki:

   Nesrin hanım Toki Tuzla Aydınlıda oturuyordu ancak evden atmışlar yarin evini geri alabilirimiyiz diye Toki Ankara ve Ziraat Bankasıyla görüşme yaparak iletişime geçeriz sizinle çok sağolunuz

 4. Murat yıldız : diyor ki:

  08/12/2015 şükriye erdoğanı bugün tuzla çarşıda tesadüfen gördüm ve evinden ziraat bankssının icra yolu ile çıkartılmıştır.Allah yardımcısı olsun lütfen yardımcı olalım.

 5. Murat yıldız : diyor ki:

  Allah razı olsun sizden topluma bu haberi yaptığınız için umarım hayırsever vatandaşlar Allah rızası için yardım elini uzatır….

 6. hasan : diyor ki:

  Sosyal Devletin görevi bu insanlara yardım etmektir…Devleti göreve davet ediyoruz..

UA-36507442-2