logo

05 Ağustos 2016

YENİ TÜRKİYE’NİN KIYAMI

RECEP GARİP

Fetö teröristleri şimdi üniformalı
Devletim alçaklardan hesap sormalı
Türk askeri olamaz Yunan’a sığınanlar
Söz konusu Vatan’sa akan sular durmalı”
Abdullah Gülcemal

İnsan önce kendisine bakmalıdır. Dönüp dönüp bakmalı, gözden geçirmelidir. Deforme taraflarını, ihmal ettiği yanlarını, ele alınmaz uğraşlarını bir bir gözden geçirmelidir insan. Öyle yapınca istikamette sıkıntı olmaz. Sırat üzere yaşama bilinci insanı tanzim eder. Gün, an ve zaman en son limitindedir çünkü. Bu bilinçle insandan insana, insandan topluma bir bilinç dağılır sürekli. Sürekli kıyam halinde oluş, bir düşünce etrafında bulunmak demektir. Bir inancın, düşüncenin, aşkın etrafında hayatı sürdürmek demektir. İdealistler birliği, aynı hedefe bakan, aynı aşkı yaşayan, aynı ülküyü paylaşan, aynı acılara, sürgünlere, devrimlere, darbelere göğüs geren ve aynı bayrağın, vatanın, ülkünün, ülkenin birlik ve beraberliğini iman beraberliği sayan yüreklerin birliğidir.

İnsan, önce kendisini gözden geçirince başkalarıyla uğraşmaya zamanı olmuyor. Öyle olunca; kaliteli olma, düşünceli olma, haklara riayet etme, haksızlık yapmama, haksızlıklara karşı koyma, adaletin kılıcına boyun eğme, adaleti milletin, insanlığın özgünlüğü-özgürlüğü olarak bilme ve adaletin vazgeçilmezliğine inanma, hakkı üstün tutma, ahlakın vazgeçilmezliği içinde cemiyete katkılarda bulunma, dosdoğru olma ilkeleri; insana, insanlığa, topluma ve devlete huzur verir.

Bütün bunlar, doğru yaşamak, hakça yaşamak, adaletin keskin kılıcına, terazisine dikkat etmek, insanı, insana ve insanca yaşayabilmesi için kendi değerinin kıymetli olduğunu bilerek adımlar atmak önemlidir. Kendimiz için değerli olan, toplum için de, kardeşliğimiz için de, birlik ve beraberliğimiz için de önemli ve değerlidir.

İşte 15 Temmuz gecesi Türkiye’de gerçekleştirilmek istenen darbe teşebbüsü, bu vazgeçilmez aşkınlıkların kıyam haline dönüşerek halkın birliğini, milletin birliğini, ümmetin birliğini sağlamış olmasını göstermektedir. Halk kıyam etmiştir. Halkın kıyamı, karşısında teknoloji çökmüştür. Silahlar susmuştur. Tanklar gidecek yol bulamamıştır. Özgürlük isteyen, haklarına sahip çıkan, ulusun kazanımlarına karşı yapılan bu taarruzu ters yüz eden, oyunları bozan bir Türkiye’den bahsediyoruz artık. Dünyada var oluşunun faturasını şehitlerin alkanlarıyla remzeden bir Türkiye’den bahsediyoruz. Bu Türkiye hakların, hakça, özgürlüklerin özgürce, inançların özgünce yaşanabildiği bir Türkiye’den bahsediyoruz.

Yeni Türkiye, haklarını bilen bir Türkiye’dir.

Yeni Türkiye kendi içindeki birlik ve beraberliği önemsediği kadar dünya halkalarının birliğini, beraberliğini de önemseyen Türkiye’dir.

Bütün bir milletin gece gündüz demeden kıyam etmesi; tarihin sayfalarında onurlu kıyam, onurlu duruş, yenilmez Türkiye, Özgür Türkiye, geçilmez Türkiye, geçilmez Anadolu, geçilmez Çanakkaleyazdıran Türkiye’dir. Bunu gerçekleştiren milletin iradesi liderine bağlılık iradesidir. Liderinin tek bir sözüyle kıyam etmiş, şehri meydanlarını doldurmuş, onun tek bir sözüyle evlerine dönecek olan bilinçli bir Türkiye’den bahsediyoruz artık. Dünya milletleri, devletleri, haçlı zalimleri, Avrupalı cinayet şebekeleri bunu böyle bilsin ve görsün.

Haçlının, batılının, zalimlerin, şer odaklarının oyunları tutmamıştır, bozulmuştur. Haçlıların haçı parçalanmıştır artık. İmanlı Türk Milleti, kendisine karşı yapılan bu hunharca davranışı, pişman etmiş, bir daha ayağa kalkamayacak tedbirleri almasına Yeni Türkiye’nin yapılanmasına kapılar açmıştır. Bu nedenledir ki “şer diye gördüğümüzde hayır, hayır diye gördüğümüz de şer olabileceğini” vahiyden, bizleri yoktan var eden Allah’tan, onun buyruğu olan Kuranı Kerimden ve âlemlerin sultanı, iki cihan güneş imiz Hazreti Muhammet Mustafa’dan (as) öğrendiğimiz bilinmelidir. Asla unutulmamalıdır.

(Devam edecek)

YAZAR-ŞAİR-RESSAM RECEP GARİP

Etiketler:
Share
680 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2