logo

09 Eylül 2015

Yeni tedavi metodu Marmara’da hayata geçti

Göğüs duvarı şekil bozukluklarında modern tedavi metodlarıyla yeni hayat…..

marmara araştırmm Yeni tedavi metoduyla dünyaları değişen hastalar hikayelerini paylaşmak üzere biraraya geliyor. 2000 yıllarında bulunan kapalı ameliyat yöntemi ile Prof.Dr.Mustafa Yüksel tarafından opere edilen ve  vücutları yeni bir şekil kazanan hastalar kliniğimiz bünyesinde bir aile olarak toplanıyor.

 

           Dünyanın sayılı merkezlerinde uygulanan bu özel ve kapalı tedavi metodu 2005 yılından itibaren Marmara Üniversitesi Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı’nda da rutin olarak uygulanmaktadır.

 

          Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr.Mustafa Yüksel’in geliştirdiği ameliyat tekniği ve patentini aldığı pektus barı ile tedavi edilmiş olan 800 hastayı 9 Eylül 2015 tarihinde saat 13:00’de Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde biraraya getiriyoruz.

 

        Bu ameliyat ile 15 dakika gibi kısa bir sürede kansız ve kapalı bir şekilde kamera ile hastaya çelik bir bar takılmaktadır. Şekil bozukluğunu anında düzelten çelik bar 2 yıl sonunda hastalardan çıkarılmaktadır.

 

        Bu yeni tekniği öğrenmek için dünyanın bir çok merkezinden alanında uzman doktorlar hastanemizi ziyaret etmektedirler.

 

      Prof.Dr.Mustafa Yüksel bu ameliyat tekniğini göstermek  için İngiltere, Rusya,Avusturya,  Brezilya, Fransa, Almanya, Belçika,Güney Afrika, Portekiz,İsviçre ve Hollanda’ya giderek ameliyatı bizzat yaparak eğitim vermiştir.

 

Share
984 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2