logo

22 Haziran 2017

YENİ KURUL YENİ DÖNEM

Mercek Haber Gazetesi’nde Yeni Yayın Kurulu’yla yeni döneme girildi. Üsküdar Boğaziçi balık resteurant’da iftar yemeğinde bir araya gelen Yeni Yayın Kurulu’na siyaset, iş, eğitim ve diğer alanlarda Türkiye’nin tanıdığı çok önemli bir isim; Av. Mustafa Kuran da katıldı.

Mercek Haber Gazetesi’nin İmtiyaz Sahibi Mehmet Derviş Canbekli, açılış konuşmasında, 8 yıldan beri yayın hayatında olduklarını, Yayın Kurulu’nun ilk başkanlığını üstlenen Maksut Konyar’ın gazetelerine önemli emeğinin geçtiğini söyledi. Daha sonra görevi alan İbrahim Biter’in de aynı özveriyle çaba gösterdiğini hatırlatan Canbekli, “Her iki başkana ve yayın kurulunda görev alan bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

DOSTLAR MECLİSİ GİBİ

Başkan İbrahim Biter ise, Maksut Konyar’ın Mercek Haber Gazetesi’ni maddi ve manevi destekle ayakta tutmaya çalıştığını ve bunda da başarılı olduğunu söyledi. Kendisinin aynı hassasiyetle göreve devam ettiğini dikkat çeken Biter, şunları söyledi:

“Çok güzel bir birliktelik oluşturduk. Yayın Kurulu toplantılarında sadece gazeteyi konuşmadık adeta bir dostlar meclisi gibi birbirimizle çeşitli konuları görüştük, aile gibi olduk ve bu toplantılarımızı birer terapi seanslarına çevirdik. Burada ticari hiçbir kaygımız olmadı bu toplantılarımızın manevi atmosferinden hepimiz yararlandık. Mercek Haber Gazetesi’ni bir yerlere taşıdık ama zamanla aksamalar, yıpranmalar oldu normal olarak. Bu akşam üçüncü oluşumla bir araya geldik, hayırlı olsun.”

DOĞRULUK, GÜZELLİK, İYİLİK

Türk siyasetinin duayen ismi 50 yıllık politikacı, Tüm Hukukçular Birliği Genel Başkanı Av. Mustafa Kuran da, yarım asırdan beri siyasete bir gün ara vermeden sürekli yazdığını, çizdiğini, okuduğunu, konuştuğunu söyledi. 6 eseri ve bunlardan birinin avukatların “el kitabı” şeklindeki bir kitap olduğunu belirten Kuran, şöyle devam etti:

“Allah için yola çıkanlar mutlaka başarılı olurlar. Allah’ın insanlara verdiği en güzel servet sevmektir. Samimi olmak, samimiyetle sevmek her kapıyı açar.  Yaradılanı severiz Yaradan’dan ötürü… Mercek Haber Gazetesi’nin Yayın Kurulu için teklif geldiğinde yola çıkacağım isimleri öğrenmek istedim, öğrenince de hemen ‘evet’ dedim.”

Yayın Kurulu toplantılarının kuru kuru geçmesini istemediğini, bu toplantılarda Mercek Haber Gazetesi’nin bölgenin en iyi, en ciddi gazetesi olabilmesi için neler yapılabileceğinin ortaya konulması gerektiğini vurgulayan Mustafa Kuran, el birliğiyle bu hedefe ulaşacaklarına inandığını anlattı.

Av. Mustafa Kuran’ın davetinde gerçekleşen iftar yemeğinde söz alan Gazeteci-Yazar Müslüm Aktürk, Mali Müşavir Nevzat Ertekin ve Tüm Hukukçular Federasyonu Genel Başkanı Av. Müslüm Gezer de Mercek Haber Gazetesi’nin daha iyi konuma gelebilmesi için yapılması gereken planlamalar hakkında görüşlerini dile getirdiler.

Mercek Haber Gazetesi’nin üçüncü oluşumdaki Yayın Kurulu’nda şu an 8 ismin yer aldığı ve 4 ismin daha kurula alınabileceği kaydedildi.

Share
562 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

#

YENİ KURUL YENİ DÖNEM” için 2 Yorum

  1. mehmet zengin : diyor ki:

    Hayırlı ve bereketli olsun. Umarım önemli yeniliklere imza atarsınız.

UA-36507442-2