logo

reklam
24 Ekim 2015

YENİ KÜLTÜR SANAT SEZONUNA MUHTEŞEM AÇILIŞ

BJJNJKMKMFARKLI DİLLERDEN ŞARKILARLA BARIŞ MESAJI

Küçükçekmece Belediyesi 2015-2016 Kültür Sanat sezonu görkemli bir programla açıldı.

Yoğun katılımla gerçekleşen açılış programında; “Usta Fotoğrafçıların Objektifinden Türkiye” isimli sergi sanatseverlerle buluşurken Bahçeşehir Üniversitesi Medeniyetler Sesi korosu da unutulmaz bir konsere imza attı.

 

USTA FOTOĞRAFÇILARIN ESERLERİ YER ALIYOR
Türkiye’nin usta fotoğrafçılarının, Türkiye’nin tarihine ışık tutacak fotoğraflarının yer aldığı serginin açılışını AK Parti Istanbul Milletvekili Harun Karaca, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, sanatçılar ve çok sayıda sanatsever katıldı.
BİRLİK MESAJI
Açılış programında birlik ve beraberlik mesajı veren AK Parti İstanbul Milletvekili Harun Karaca, “Gözlerimiz farklı renklerde olsa da gözyaşlarımız aynı renk. Allah birliğimizi bozmasın” dedi.
KÜLTÜR VE SANATLA KAYNAŞIYORUZ

 

Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz ise Küçükçekmece’de kültür sanat çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini vurguladığı konuşmasında, “Bizler; bu ilçede yaşayanlar olarak Boşnaklarla, Arnavutlarla, Bulgar Göçmeniyle, Karadenizlilerle, doğusundan batısına Anadolu insanıyla çok güzeliz. Bu renkliliği seviyoruz. Kültür ve sanatın insanları yakınlaştıracağını biliyoruz. Bize olan desteğiniz için teşekkür ederim” diye konuştu.

 

BURADA SEÇKiN BIR SANAT KADROSU VAR

 

Sergide eseri bulunan fotoğraf sanatçısı ve İstanbul Fotoğraf Müzesi Kurucu Küratörü Gültekin Çizgen de Küçükçekmece’de çok kaliteli bir sanat kadrosunun yer aldığını ifade ederek, sergide bulunan fotoğrafların kendi koleksiyonundan biraraya getirildiğini söyledi.

 

MEDENIYETLERİN SESİ ETKİLEDİ
Açılış özel gecenin ikinci etkinliğinde ise Medeniyetlerin Sesi Korosu 10 farklı dilde söylediği türkülerle dinleyenleri mest etti. Başkan Karadeniz, Koro Şefi Öcal Öcalan’ a sunulan müzik ziyafeti için teşekkür etti. Başkan Karadeniz, yaşamını yitiren Türkiye’nin önemli kalemlerinden gazeteci- yazar Çetin Altan’ı da anarak, başsağlığı diledi.

 

Share
221 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2