logo

19 Mayıs 2016

Yeni Başbakan Binali Yıldırım!

 

binali yıldırımAK Parti’de Ahmet Davutoğlu’nndan boşalan koltuğa Binali Yıldırım oturdu. 

 AK Parti 2. Olağanüstü Büyük Kongresi’nde genel başkan adayı gösterilecek ismi belirledi. Adayın belirlendiği toplantının ardından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik yeni genel başkan ve başbakan adayını kamuoyuna açıkladı.

 

İşte Ömer Çelik’in açıklamalarından bazı satırbaşları:

– “Şehit olan askerlerimiz için AK Parti kadroları olarak Allah’tan rahmet diliyoruz. Biz huzur içinde yaşıyorsak bunun en önemli nedeni askerlerimizdir.”

– “AK Partinin bu merkezi Türkiye siyasi tarihinin önemli bir yeridir. Buradan sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyoruz. ”

– “Bir tartışmayı da bitirmek isterim. Sayın Cumhurbaşkanı ile AK Parti kadroları arasında hiç bir sorun yoktur. ”

– “AK Parti bizi millet yapan değerlerin bir bütünüdür. Biz AK Partide siyaset yapanlar Allah’tan ve milletten başka kimseden emir almayız. ”

“Yeni Genel Başkan adayımız Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Binali Yıldırım’dırAK Partinin kuruluşunun en başından beri emekleri olan Binali Yıldırım’a bu şerefli görevini kutluyoruz. Hiç yorulmadan bu görevi başarıyla yürütmesini ve hayırlı olmasını diliyoruz.”

Ömer Çelik’in bu açıklamalarından sonra kürsüye gelen yeni genel başkan adayı Binali Yıldırım,kısa bir konuşma yaptı.

Konuşmasına Başbakan Davutoğlu’na verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ederek başlayan Yıldırım,konuşmasını terör belasını bu ülkenin gündeminden çıkaracağız” sözüyle tamamladı.

Yeni Başbakan adayının konuşmasından bazı satırbaşları şöyleydi:

-” Çok değerli yol arkadaşlarım, partimizin 19 Mayıs 1919’da Samsun’da doğan milletimizin bağımsızlığını müjdeleyen güneş gibi 14 Ağustos 2001 tarihinde milletimizin aydınlık geleceğini müjdeleyen bir meşale olduğunu paylaşmak istiyorum.”

-“Kurucularından biri olmaktan her zamana onur duyduğum Ak Parti’nin genel başkan adaylığına layık görülmek benim için gururların en yükseği aynı zamanda sorumluluktur.”

-” Başbakan Ahmet Davutoğlu’na bugüne kadar vermiş olduğu hizmetlerde dolayı partimiz adına teşekkür ediyorum. Kendisi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan devraldığı bayrağı bugünlere başarı ile getirmiştir.”

-“Şunu herkes bilmelidir, AK Parti bir dava partisidir. Milletin geleceğini inşa etme, geçmişini koruyarak geleceğe yürüyen partidir. Dolayısıyla kurucu liderimiz başta olmak üzere, partimizin her kademesindeki arkadaşlarımızla tam bir uyum içerisinde çalışarak büyük Türkiye hedeflerine ulaşmak için elimizden gelen her türlü gayreti göstereceğiz.”

-“Buradan Diyarbakır’a, hunharca katledilen vatandaşlarımızın yanına gitmeden önce bir şeyi söylemek istiyorum. Milletimiz rahat olsun, bu terör belasını milletimizin gündeminde çıkaracağız. Günümüz aydınlık olsun, Allah’a emanet olun. Milletim rahat olsun, bu terör belasını Türkiye’nin gündeminden çıkaracağız.”

Etiketler:
Share
534 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2